27 września 2020

proboszcz

27 września 2020
 1. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszej parafii, złożone dziś w kościele  oraz przekazywane na konto.
 2. Na Nieszpory niedzielne zapraszamy na godzinę 17:00.
 3. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Oazy Dorosłych.
 4. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu: w poniedziałek i wtorek od 15:00 do 17:00 oraz w piątek od 9:00 do 11:00. Z powodów technicznych kancelaria nie będzie czynna w środę i czwartek. Od piątku rozpoczynamy przyjmowanie intencji na rok 2021.
 5. Zapraszamy na modlitwę w ramach akcji Koronka na ulicach miast – wspólne rozważanie Koronki do Bożego Miłosierdzia w poniedziałek 28 września o 15:00 przy krzyżu misyjnym przed kościołem.
 6. W środę 30 września na  godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci – uczniów szkół podstawowych, które mają przystąpić do I Komunii w maju 2021 roku.
 7. Od czwartku rozpoczyna się październik – miesiąc, w którym gromadzimy się na nabożeństwa różańcowe: w niedziele o 16:45, a tygodniu o 17:15. Zapraszamy grupy i wspólnoty działające w naszej parafii oraz rodziny czy osoby do prowadzenia tych nabożeństw – zapisy w zakrystii. Wasze – wiernych świeckich – zaangażowanie w to dzieło pozwoli nam – księżom – spełniać w tym czasie posługę spowiadania. Dzieci uczestniczące w nabożeństwach będą otrzymywały obrazki.
 8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach o godz. 7:30.
 9. W sobotę odwiedziny chorych i starszych parafian od godziny 9:00. W związku z istniejącą sytuacją prosimy o zgłaszanie chorych – także tych, którzy stale przyjmują odwiedziny – telefonicznie w godzinach pracy kancelarii.
 10. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w piątek po Mszy o godzinie 8:00.
 11. Katechezy przygotowujące do wczesnej Komunii świętej rozpoczną się we wtorek 6 października: o16:15 dla 6-latków; o 16:45 dla 5-latków.
 12. Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. kolędy w tradycyjnej formie. Odwiedziny duszpasterskie ograniczamy wyłącznie do błogosławieństwa nowych domów i mieszkań na zaproszenie gospodarzy. O Boże błogosławieństwo dla mieszkańców poszczególnych ulic będziemy prosić podczas Mszy świętych, jakie będą sprawowane w styczniu 2021 roku – ich porządek zostanie ogłoszony na początku listopada.