4 października 2020

proboszcz

4 października 2020
 1. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 2. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w niedziele o 16:45, a tygodniu o 17:15.
 3. Katechezy przygotowujące do wczesnej Komunii świętej rozpoczną się we wtorek 6 października: o16:15 dla 6-latków; o 16:45 dla 5-latków.
 4. W środę wspomnienie NMP Różańcowej –  o godz. 8:00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji wspólnoty Żywego Różańca naszej parafii, podczas której zostaną złożone i odnowione przyrzeczenia wspólnotowe. Zachęcamy do włączenia się w dzieło tej wspólnoty modlitewnej.
 5. Tego dnia – w środę – przed nabożeństwem różańcowym o 17:10 dzieciom przygotowującym się do I Komunii zostaną pobłogosławione różańce.
 6. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w piątek po Mszy o godzinie 8:00.
 7. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt można dostarczać w od poniedziałku do środy między godziną 7:00 a 10:00 oraz między 16:00 a 17:00 – miejsce składowania przy garażach. Przychody z akcji przeznaczone są na wsparcie dzieł pomocy dzieciom w Kamerunie, Rwandzie, Kongu i Tanzanii, które prowadzą polskie siostry zakonne.
 8. IX Archidiecezjalna pielgrzymka wspólnot Żywego Różańca do katowickiej katedry odbędzie się w sobotę 10 października, początek o godzinie 11:00 – możliwość udziału dzięki transmisji radiowej i internetowej.
 9. Jak to zostało zapowiedziane w Liście Pasterskim, w Dzień Papieski – czyli w następną niedzielę 11 października – będzie organizowana po Mszach zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 10. W niedzielę 11 października, o godz. 19.00 w kościele św. apostołów Filipa i Jakuba odbędzie się kolejny koncert w ramach XIV Festiwalu Fide et Amore – wystąpi Górecki Chamber Choir.
 11. W listopadzie rozpocznie się przygotowanie dorosłych do Sakramentu Bierzmowania – zainteresowanych prosimy o zgłoszenia mailowe lub telefoniczne.
 12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego – czasopisma do nabycia przy wyjściu z kościoła.