11 października 2020

proboszcz

11 października 2020
 1. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na potrzeby naszej parafii.
 2. Dzisiaj w Dzień Papieski po Mszach zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – także dziękujemy za wsparcie tego dzieła. Więcej na temat Dnia Papieskiego TUTAJ
 3. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w niedziele o 16:45, a tygodniu o 17:15.
 4. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne Oazy Dorosłych.
 5. Z okazji dnia edukacji narodowej w środę o godzinie 18:00 Msza święta w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty.
 6. W tym tygodniu spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania:
  • dla klas VII w czwartek o 19:00 w górnym kościele
  • dla klas VIII w piątek o 18:00 w górnym kościele
  • Spotkania trwają nie dłużej niż do 20:30.
 7. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w piątek po Mszy o godzinie 8:00.
 8. Zaplanowany na dziś kolejny koncert w ramach XIV Festiwalu Fide et Amore został przesunięty na czwartek 15 października, o godz. 19.00 w kościele św. apostołów Filipa i Jakuba.
 9. W następną niedzielę odbędzie się w naszej parafii Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie. Początek Mszą o 12:30.
 10. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Misyjna – kolekta przeznaczona będzie na dzieła misyjne Kościoła. Odbędą się także dwie zbiórki na cele misyjne:
  • pierwszą przeprowadzi Koło Misyjne naszej parafii po Mszach świętych – celem będzie wsparcie działalności ks. Rafała Kacy, byłego wikarego naszej parafii, posługującego obecnie w Republice Czeskiej;
  • drugą jest zbiórka złomu metali szlachetnych (np. pojedynczych kolczyków, zerwanych łańcuszków itp.) > tutaj więcej o akcji< oraz starych lub nieużywanych pieniędzy (dawne marki niemieckie, pieniądze sprzed denominacji itp.) >tutaj więcej o akcji< – te rzeczy można składać w kancelarii w godzinach urzędowania. Zebrane środki posłużą wsparciu dzieł misyjnych w Afryce – szczegóły na plakatach i stronie internetowej. Ta akcja potrwa do końca listopada.
 11. W listopadzie rozpocznie się przygotowanie dorosłych do Sakramentu Bierzmowania – zainteresowanych prosimy o zgłoszenia mailowe lub telefoniczne.
 12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego – czasopisma do nabycia przy wyjściu z kościoła.