18 października 2020

proboszcz

18 października 2020
 1. Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem władz cywilnych, w naszym kościele może przebywać jednocześnie w tygodniu do 200 osób, w niedzielę – dodatkowo 80 miejsc wyznaczono na chórze. Prosimy o danie pierwszeństwa udziału osobom związanym z odprawianymi intencjami. Porządek Mszy pozostaje na razie bez zmian.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na potrzeby misji.
 3. Przypominamy o dwóch zbiórkach na cele misyjne:
  • pierwszą przeprowadzi Koło Misyjne naszej parafii po Mszach świętych – celem będzie wparcie działalności ks. Rafała Kacy, byłego wikarego naszej parafii, posługującego obecnie w Republice Czeskiej;
  • drugą jest zbiórka złomu metali szlachetnych (np. pojedynczych kolczyków, zerwanych łańcuszków itp.) oraz starych lub nieużywanych pieniędzy (dawne marki niemieckie, pieniądze sprzed denominacji itp.) – te rzeczy można składać w kancelarii w godzinach urzędowania. Zebrane środki posłużą wsparciu dzieł misyjnych w Afryce – szczegóły na plakatach i stronie internetowej. Ta akcja potrwa do końca listopada.
 4. Dziękujemy za wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – podczas zeszłotygodniowej zbiórki zebrano kwotę 5400 złotych.
 5. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w niedziele o 16:45, a tygodniu o 17:15.
 6. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Koła Misyjnego.
 7. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w piątek po Mszy o godzinie 8:00.
 8. W przyszła niedzielę kolekta na budowę kościoła na Osiedlu Zalesie w Katowicach.
 9. Przy prezbiterium została ustawiona skrzynka, do której można składać wypominki za zmarłych, za których będziemy modlić się podczas nabożeństw różańcowych w pierwszym tygodniu listopada. Tam także przygotowane kartki do zapisania wypominek.
 10. Do piątku można składać plastikowe nakrętki, jako forma wsparcia dla żorskiego Hospicjum – pojemnik znajduje się przy garażach probostwa.
 11. W listopadzie rozpocznie się przygotowanie dorosłych do Sakramentu Bierzmowania – zainteresowanych prosimy o zgłoszenia mailowe lub telefoniczne.
 12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego – czasopisma do nabycia przy wyjściu z kościoła.