25 października 2020

proboszcz

24 października 2020

Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Henryka Otrembę, który wygłosi do nas homilię i poprosi o wsparcie budowy kościoła na Osiedlu Zalesie w Katowicach – na ten cel przeznaczona jest dzisiejsza kolekta.

  1. Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem władz cywilnych, w naszym kościele może przebywać jednocześnie w tygodniu do 120 osób, w niedzielę – dodatkowo 50 miejsc wyznaczono na chórze. Prosimy o danie pierwszeństwa udziału osobom związanym z odprawianymi intencjami, szczególnie prosimy o to jeśli chodzi o Msze z udzielaniem Sakramentu Chrztu oraz – jak w najbliższy czwartek – przy Mszy zbiorowej za zmarłych. Porządek Mszy pozostaje na razie bez zmian. Do odwołania zawieszone są bezpośrednie spotkania grup i wspólnot parafialnych.
  2. Okazja do spowiedzi od poniedziałku do soboty od 6:30 do 7:00 oraz od 17:00 – 17:45. Zachęcamy, by korzystać z niej nie tylko w piątki czy soboty, ale w ciągu całego tygodnia, gdyż osoby oczekujące na spowiedź także uwzględniane być muszą we wprowadzonych limitach. 
  3. Prosimy, aby wszelkie sprawy kancelaryjne (rezerwacja intencji, zamawianie dokumentów itp.) załatwiać w godzinach pracy kancelarii telefonicznie lub mailowo w celu ograniczenia bezpośredniego kontaktu do sytuacji koniecznych.
  4. Dziękujemy za ofiary złożone przed tygodniem na wsparcie działalności ks. Rafała Kacy – zebrano 4560 zł.
  5. Przypominamy, że trwa zbiórka złomu metali szlachetnych oraz starych lub nieużywanych pieniędzy te rzeczy można składać w kancelarii w godzinach urzędowania. Zebrane środki posłużą wsparciu dzieł misyjnych w Afryce.
  6. W ostatnim tygodniu października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w niedziele o 16:45, a tygodniu o 17:15.
  7. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w piątek po Mszy o godzinie 8:00.
  8. Przy prezbiterium została ustawiona skrzynka, do której można składać wypominki za zmarłych, za których będziemy modlić się podczas nabożeństw różańcowych w pierwszym tygodniu listopada. Tam także przygotowane kartki do zapisania wypominek.
  9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego – czasopisma do nabycia przy wyjściu z kościoła.
  10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych – z powodu trwającej sytuacji nie odbędą się nabożeństwo, procesja i Msza na cmentarzu. Zapraszamy do udziału we Msza w naszym kościele. Apelujemy także, by odwiedziny na grobach swoich bliskich odbywać niekoniecznie w sam dzień 1 listopada – zgodnie z decyzją Stolicy Apostolskiej w tym roku odpust za zmarłych na zwykłych warunkach mogą uzyskać odwiedzjący cmentarze przez cały listopad.