15 listopada 2020

proboszcz

14 listopada 2020
  1. Dziękujemy za wsparcie naszej parafii poprzez ofiary składane w kościele i przekazywane na konto parafialne. Zgodnie z zapowiedzią – do skrzynki przy wyjściu można złożyć ofiarę na rzecz Papieskiego Funduszu „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
  2. Od poniedziałku Msze święte oraz okazja do spowiedzi według zwykłego porządku. Zgodnie z aktualnymi ograniczeniami w naszym kościele może przebywać jednocześnie do 70 osób. Dlatego na Msze święte w pierwszej kolejności zapraszamy osoby związane z odprawianą intencją. Przypominamy, że obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej Eucharystii.
  3. Transmitujemy Msze w niedziele o 7:30, 9:30 i 11:00 oraz w tygodniu o 18:00.
  4. Od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona śpiewem Suplikacji. Natomiast codziennie o 20:30 zapraszamy do wspólnej internetowej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii oraz o pokój.
  5. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o 8:00.
  6. W sobotę przypada wspomnienie św. Tarsycjusza. Z tej okazji o 18:00 Msza święta w intencji Służby Liturgicznej naszej parafii, na którą – ze względu na limit – zapraszamy tylko nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej oraz naszych ministrantów z rodzicami. Pozostałe osoby prosimy o udział poprzez transmisję internetową.
  7. W następną niedzielę gościć będziemy ks. Adama Kępowicza, proboszcza parafii w Załęskiej Hałdzie, który wygłosi homilię. Po Mszach będzie można wesprzeć remont tamtejszego kościoła.
  8. Przypominamy, że zgodnie z decyzją Stolicy Apostolskiej w tym roku odpust za zmarłych na zwykłych warunkach mogą uzyskać odwiedzjący cmentarze przez cały listopad.
  9. Prosimy, aby wszelkie sprawy kancelaryjne (rezerwacja intencji, zamawianie dokumentów itp.) załatwiać w godzinach pracy kancelarii telefonicznie lub mailowo w celu ograniczenia bezpośredniego kontaktu do sytuacji koniecznych.
  10. Zachęcamy do lektury nowego numeru parafialnego czasopisma Dobra Nowina, w którym m.in. relacja z wydarzeń ostatnich miesięcy oraz plan Mszy świętych odprawianych w miejsce odwiedzin kolędowych. Jest także nowy numer Gościa Niedzielnego.