22 listopada 2020

proboszcz

22 listopada 2020

Gościmy dziś w naszej parafii ks. Adama Kępowicza, proboszcza parafii w Załęskiej Hałdzie, który wygłosi homilię. Po Mszach będzie można wesprzeć remont tamtejszego kościoła.

1. Dziękujemy za wsparcie naszej parafii poprzez ofiary składane w kościele i przekazywane na konto parafialne.
2. Na nieszpory niedzielne zapraszamy na godzinę 17:00.
3. W tygodniu od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona śpiewem Suplikacji.
4. Codziennie o 20:30 zapraszamy do wspólnej internetowej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii oraz o pokój.
5. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o 8:00.
6. W następną niedzielę gościć będziemy ojca Rafała Kupczaka, oblata misjonarza, który wygłosi homilię. Po Mszach będzie można wesprzeć dzieło misyjne prowadzona przez Ojców Oblatów poprzez zakup misyjnego kalendarza.
7. Przypominamy, że zgodnie z decyzją Stolicy Apostolskiej w tym roku odpust za zmarłych na zwykłych warunkach mogą uzyskać odwiedzjący cmentarze przez cały listopad.
8. Prosimy, aby wszelkie sprawy kancelaryjne (rezerwacja intencji, zamawianie dokumentów itp.) załatwiać telefonicznie lub mailowo w godzinach pracy kancelarii w celu ograniczenia bezpośredniego kontaktu do sytuacji koniecznych.
9. Zachęcamy do lektury nowego numeru parafialnego czasopisma Dobra Nowina, w którym m.in. relacja z wydarzeń ostatnich miesięcy oraz plan Mszy świętych odprawianych w miejsce odwiedzin kolędowych. Jest także nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego.
10. Informujemy, że opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Caritas będzie można nabyć wyłącznie w niedziele: 6, 13 i 20 grudnia po Mszach świętych. Z powodów sanitarnych nie będą one dostępne w zakrystii i kancelarii.