29 listopada 2020

proboszcz

29 listopada 2020

Gościmy dziś w naszej parafii ojca Rafała Kupczaka, oblata misjonarza, który wygłosi homilię. Po Mszach będzie można wesprzeć dzieło misyjne prowadzona przez Ojców Oblatów poprzez zakup misyjnego kalendarza.

 1. Dziękujemy za wsparcie naszej parafii poprzez ofiary składane w kościele i przekazywane na konto parafialne. Dziękujemy także za wsparcie remontu kościoła na Załęskiej Hałdzie kwotą ponad 3500 zł.
 2. Na nieszpory niedzielne zapraszamy na godzinę 17:00.
 3. W tych niecodziennych warunkach zapraszamy do udziału w adwentowych spotkaniach online, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych – szczegóły na parafialnej stronie internetowej oraz w gablotce. Komplety obrazków roratnich dla dzieci do rozdawania w domu rodzice mogą zabrać ze stolika z prasą.
 4. Adwentowe postanowienia trzeźwościowe można wpisać do księgi wystawionej przy chrzcielnicy.
 5. W tygodniu od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona śpiewem Suplikacji.
 6. Codziennie o 20:30 zapraszamy do wspólnej internetowej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii oraz o pokój.
 7. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy wyjątkowo w czwartek po Mszy o 8:00.
 8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach o godz. 7:30 oraz 17:45.
 9. Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian w związku z istniejącymi zarządzeniami, rozłożone będą na kolejne soboty: 5 grudnia – Osiedle Księcia Władysława i ul. Boryńska, 12 grudnia – Osiedle Pawlikowskiego, 19 grudnia – Osiedle Powstańców Śląskich i pozostałe ulice – początek o godzinie 9:00. Prosimy o zgłaszanie chorych – także tych, którzy stale przyjmują odwiedziny – telefonicznie w godzinach pracy kancelarii lub mailowo do czwartku 3 grudnia.
 10. W piątek o 9:30 z okazji wspomnienia św. Barbary Msza w intencji górników, emerytów górniczych i ich rodzin. Z powodu limitu 70 osób mogących przebywać w naszym kościele Msza będzie dostępna poprzez transmisję internetową. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 11. Planowany na następną niedzielę 6 grudnia dzień skupienia dla narzeczonych jest odwołany.
 12. Zespół Charytatywny zwraca się tradycyjnie z prośbą o udział w zbiórce darów dla potrzebujących (długoterminowych artykułów spożywczych oraz środków czystości). Dary można składać w Kancelarii w godzinach otwarcia oraz we wtorki od 14:00 do 17:00 w salce nr 10.
 13. Informujemy, że opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Caritas będzie można nabyć wyłącznie w niedziele: 6, 13 i 20 grudnia po Mszach świętych. Z powodów sanitarnych nie będą one dostępne w zakrystii i kancelarii.
 14. Pielgrzymka piesza na Jasna Górę – jeśli warunki na to pozwolą – odbędzie się w dniach 20 ‑ 23 sierpnia 2021 roku.
 15. W następną niedzielę po Mszach zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.