13 grudnia 2020

proboszcz

12 grudnia 2020
 1. Dziękujemy za wsparcie naszej parafii poprzez ofiary składane w kościele i przekazywane na konto parafialne.
 2. Dzisiajprzypada w naszej parafii wieczna adoracja – wystawianie Najświętszego Sakramentu po Mszy o 12:30, błogosławieństwo o 17:20. Nie będzie w związku z tym nieszporów niedzielnych.
 3. Codziennie o 20:30 zapraszamy do wspólnej internetowej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii oraz o pokój.
 4. Zachęcamy do korzystania z okazji do spowiedzi już w tym tygodniu:
  1. od poniedziałku do piątku od 6:30 do 7:00 i od 17:00 do 17:45
  1. w sobotę od 6:30 do 7:00, od 15:30 do 17:45 i od 19:00 do 20:00.
 5. W tym tygodniu odbędą się spotkania on-line dla kandydatów do bierzmowania: w czwartek klasy siódme, w piątek klasy ósme.
 6. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o 8:00.
 7. Zespół Charytatywny zwraca się tradycyjnie z prośbą o udział w zbiórce darów dla potrzebujących (długoterminowych artykułów spożywczych oraz środków czystości). Dary można składać w Kancelarii w godzinach otwarcia oraz we wtorki od 14:00 do 17:00 w salce nr 10. Akcję można także wesprzeć przy okazji zakupów w sklepie Auchan, składając dary do oznaczonych koszy.
 8. Informujemy, że opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Caritas będzie można nabyć wyłącznie dziś i następną niedzielę po Mszach świętych w dawnym sklepie – pod kościołem. Z powodów sanitarnych nie będą one dostępne w zakrystii i kancelarii.
 9. W przyszłą niedziele po Mszach będzie możliwość nabycia książki ks. Krzysztofa Grzywocza „Wybrane na drogę” w cenie 35 zł. Autor był cenionym rekolekcjonistą, kierownikiem duchowym, który zaginał w Alpach ponad dwa lata temu.
 10. Jak już o tym informowaliśmy w październiku, w tym roku w miejsce odwiedzin duszpasterskich będą odprawione Msze święte w intencji Parafian. Plan tych Mszy znaleźć można w gablotce, na stronie internetowej parafii oraz w aktualnym numerze czasopisma Dobra Nowina. Możliwe są odwiedziny w celu pobłogosławienia nowych mieszkań czy domów – planujemy je w dniach 4. do 16. stycznia. Indywidualne zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie mailowo.
 11. W związku ze zmianą terminu ferii zimowych informujemy, że dniach od 4. do 16. stycznia intencje zamówione na godzinę 7:00 będą odprawione o godzinie 8:00.
 12. Istnieje możliwość rezerwowania intencji na rok 2021 on-linekliknij.