Betlejemskie Światło Pokoju

proboszcz

18 grudnia 2020

Harcerze z Hufca ZHP Żory, podobnie jak harcerze i skauci na całym świecie
pełnią służbę posłannictwa Betlejemskiego Światła Pokoju, W całej Polsce. ale przede
wszystkim w swoim najbliższym sąsiedztwie organizujemy punkty Rozproszenia
Światła, dzięki którym Światło z Groty Narodzenia Pańskiego dociera do mieszkańców
miast i wsi. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju to „Światło
służby”. Chcemy w nowonarodzonym Jezusie zobaczyć Syna Człowieczego,
który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć. (por. Mk 10,45)

Zapraszamy do odbierania Betlejemskiego Światła Pokoju od harcerzy, którzy
pomimo przeciwności losu pełnią służbę na rzecz naszej społeczności. Światło to, to
symbol pokoju i pojednania, które jest symbolem nadchodzących Świąt Bożego
Narodzenia. Światło będzie można odebrać w niedzielę 20 grudnia po każdej Mszy
Świętej

Zobacz także inne wydarzenia

Odpust parafialny

Odpust parafialny

8 maja 2022 Odpust parafialny W IV Niedzielę Wielkanocną - Dobrego Pasterza - obchodziliśmy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Sumie odpustowej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Tomasz Nowak, proboszcz parafii...

Wczesna Komunia Święta

Wczesna Komunia Święta

24 kwietnia 2022 Wczesna Komunia Święta W Niedzielę Miłosierdzia Bożego sześcioro siedmiolatków po raz pierwszy przyjęło Komunie Świętą podczas Mszy świętej.  Liturgii przewodniczył ks. Grzegorz.    

Wigilia Paschalna

Wigilia Paschalna

P16 kwietnia 2022 - wieczorem Wigilia Paschalna w Wielką Noc Wigilia Paschalna w Wielką Noc jest najwznioślejszą liturgią w całym roku. Rozpoczyna ją Liturgia Światła, podczas której poświęca się ogień i paschał - znak Chrystusa Zmartwychwstałego. Liturgia Słowa,...

Wielki Piątek

Wielki Piątek

15 kwietnia 2022 Liturgia Męki Pańskiej Liturgia Męki Pańskiej skupia się na tajemenicy zbawienia, dokonanej przez Pana Jezusa na krzyżu. Najpierw odczytano opis męki Pańskiej według św. Jana, po niej - w uroczystej formie - zaniesiono do Boga prośby. Adoracja Krzyża...

Wielki Czwartek

Wielki Czwartek

14 kwietnia 2022 Msza święta Wieczerzy Pańskiej Msza święta Wieczerzy Pańskiej rozpoczęła Triduum paschalne. Mszy przewodniczył ks. Grzegorz, a homilię wygłosił ks. Dawid. Po Mszy Najświętszy Sakrament przeniesiono do Ciemnicy, gdzie przez Wielki Piątek trwać będzie...

Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa

10 kwietnia 2022 Procesja w Niedzielę Palmową Msza święta w Niedzielę Palmową o 11:30 rozpoczęła się procesją spod krzyża misyjnego. Tam ks. Maciej, który przewodniczył Eucharystii, pobłogosławił palmy przyniesione przez wiernych. Po odczytaniu Ewaneglii o wjeździe...

Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa

8 kwietnia 2022 Droga KrzyżowaDroga Krzyżowa (jednak nie) ulicami Na piątkowy wieczór zaplanowana była droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii, jednak zpowodu deszczu zgromadziliśmy się na wspolnej modlitwie w kościele.  Rozważanie - prowadzone przez przedstawicieli...

Międzyszkolny Konkurs „Urodziny naszej parafii” rozstrzygnięty!

Międzyszkolny Konkurs „Urodziny naszej parafii” rozstrzygnięty!

Klasy 1-3 ( praca plastyczna A3)1. miejsce – Aleksander Dziuk (SP-17)2. miejsce – Natalia Kunze (ZSS im.Matki Teresy Kalkuty)3. miejsce – Hanna Gołąb (SP-4)Wyróżnienie: Wiktoria Rainko (SP4),Paulina Kulosa (SP4), Jakub Szpyrka (SP4),Maksymilian Adamczyk (ZSS), Amelia...