14 lutego 2021

proboszcz

13 lutego 2021
 1. Dziękujemy za ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy świętej do nabycia pomoce na czas Wielkiego Postu:  przygotowane przez młodzież oazową  wielkopostne zadania,  oraz zdrapki wielkopostne. Zebrane przy tej okazji środki będą przeznaczone na dofinansowanie udziału w rekolekcjach wakacyjnych.
 3. Na nieszpory niedzielne zapraszamy na godzinę 17:00.
 4. Środa Popielcowa rozpoczyna w Kościele czas Wielkiego Postu. W środę Msze święte o 7:00, 8:00 16:30 i 18:00 – podczas każdej z nich obrzęd posypania głów popiołem w formie uproszczonej. Okazja do spowiedzi w tym dniu od 6:30 do 7:00, od 16:00 do 16:30 i od 17:30 do 18:00.
 5. Od środy przy chrzcielnicy wystawiona będzie księga trzeźwości, do której można wpisywać swoje wielkopostne postanowienia.
 6. W pierwsze dni wielkiego postu: czwartek, piątek i sobotę odbędzie się tzw. czterdziestogodzinne nabożeństwo – adoracja Najświętszego Sakramentu, która trwać będzie od porannej do wieczornej Mszy świętej.
 7. W czasie wielkiego postu zapraszamy na nabożeństwa: Drogi Krzyżowej – w każdy piątek o 17:15 – oraz Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym – w niedziele o 16:45. Kazanie wygłosi w tym roku dk. Jakub Dudek, który w najbliższą sobotę rozpocznie straż duszpasterski w naszej parafii.
 8. W tym tygodniu odbędą się spotkania on-line dla kandydatów do bierzmowania: w czwartek klasy siódme, w piątek klasy ósme.
 9. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o 8:00.
 10. Osoby chcące zaangażować się w przygotowanie pieszej pielgrzymki na Jasną Górę zapraszamy na spotkanie w piątek o 18:45.
 11. Do wtorku 23 lutego można zobaczyć wystawę poświęconą osobie Sługi Bożego ks. Jana Machy.
 12. W następną niedzielę kolekta na inwestycje w naszej parafii – na uzupełnienie ławek w nawie głównej górnego kościoła. Więcej informacji na ten temat tutaj.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.