Ogłoszenia – 21 marca 2021

proboszcz

21 marca 2021

Witamy w naszej parafii ojca Jacka Szymczaka, dominikanina. W najbliższych dniach poprowadzi on dla naszej wspólnoty Misje Parafialne.

 1. Dziękujemy za ofiary przekazane na inwestycje w naszej parafii – zakup ławek do bocznych sektorów kościoła.
 2. Rozpoczęliśmy misje parafialne, które potrwają do następnej niedzieli. Szczegółowy plan misji oraz tematy wieczornych konferencji znaleźć można w gazetce z ogłoszeniami, w gablotkach i na stronie internetowej parafii. Wszystkie wydarzenia misji parafialnych będą transmitowane.
 3. W czasie misji okazja do spowiedzi w tygodniu od 6:30 do 7:00 oraz od 16:30 do 17:45. Zachęcamy, by nie zwlekać ze spowiedzią świąteczną.
 4. W czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas każdej Mszy możliwość włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 5. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o 8:00.
 6. Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych Parafian w sobotę od godziny 9:00. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku w godzinach pracy kancelarii mailowo lub telefonicznie.
 7. Także w sobotę o 12:00 zostanie w ramach misji odprawiona Msza święta dla chorych i starszych Parafian, z udzieleniem Sakramentu Chorych. Pół godziny przed Msza okazja do spowiedzi świętej.
 8. Do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.
 9. Zespół Charytatywny zwraca się tradycyjnie z prośbą o udział w zbiórce darów na świąteczne paczki dla potrzebujących (długoterminowych artykułów spożywczych oraz środków czystości). Dary można składać w Kancelarii w godzinach otwarcia oraz we wtorki od 15:00 do 17:00 w salce nr 10.
 10. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
 11. Za tydzień Niedziela Palmowa. Przed Mszami będzie można nabyć palmy, wspierając działalność Zespołu Charytatywnego.
 12. Natomiast po Mszach do nabycia Paschaliki dzieła Caritas w cenie 6 złotych oraz baranki wielkanocne, przygotowane przez młodzież oazową – dochód ze sprzedaży będzie wsparciem udziału w rekolekcjach wakacyjnych.
 13. W przyszłą niedzielę kolekta na działalność Ojców Dominikanów, jako nasze podziękowanie za wygłoszone misje.