4 kwietnia 2021

proboszcz

3 kwietnia 2021

Dla niewiast przy grobie, dla zalęknionych Apostołów, dla uczniów uciekających do Emaus Jezus Zmartwychwstały ma jedna wiadomość: Nie bójcie się! 

 

To także wiadomość dla każdego z nas. Pomimo wszystkiego, co jest źródłem obaw wokół nas,  pomimo niepokoju w naszych sercach, On – Żyjący – staje z darem swojego pokoju – przyjmijmy Go.

Tylko On może rozradować serce!

 

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia Triduum Paschalnego: służbie liturgicznej, kościelnej, osobom sprzątającym kościół, pani dekoratorce i wsparciu technicznemu, chórowi „Canticum Novum” oraz solistom za wykonanie Męki Pańskiej; dziękujemy wszystkim, którzy z cierpliwością zastosowali się do obowiązujących ograniczeń.
  2. W związku z zaostrzeniem przepisów: Msze święte do odwołania sprawowane będą z limitem 85 osób. Obowiązują karty uczestnictwa, które należy pobierać przy wejściu do kościoła. Dla osób związanych z odprawianą intencją karty uczestnictwa są zarezerwowane i do odbioru przed Mszą w zakrystii.
  3. W Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy niedzielny z dodatkową Mszą o 15:30. Nie będzie nieszporów.
  4. Podczas Mszy niedzielnych nagłośniony będzie plac kościelny i dla chętnych będzie udzielana Komunia na schodach wejścia do kościoła od strony probostwa. Pozostających na dworze prosimy o zachowanie dystansu.
  5. Kancelaria parafialna czynna w trybie ograniczonym – w obecnej sytuacji obsługiwane są wyłącznie sprawy zgłoszeń chrztów i pogrzebów oraz wydawania dokumentów – po wcześniejszym telefonicznym lub mailowym zgłoszeni. Prosimy nie przychodzić w sprawie składania ofiar za Msze – można to uczynić przelewem lub w późniejszym terminie; wszystkie zapisane Msze zostaną odprawione w terminie.
  6. W czwartek około 10:00 prosimy panów o pomoc w rozładowaniu nowych ławek dla naszego kościoła.
  7. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o godzinie 8:00.
  8. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. W Poniedziałek Wielkanocy kolekta na Wydział Teologiczny UŚ i KUL. W następną niedzielę na działalność Caritas naszej archidiecezji. Przypominamy, że Caritas można także wesprzeć przekazując 1% podatku – informacje w tej sprawie tutaj: https://katowice.caritas.pl/1-procent.php