25 kwietnia 2021

proboszcz

25 kwietnia 2021
 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Z tej okazji gościmy alumnów naszego Seminarium Duchownego, którzy wraz z diakonem Jakubem przeprowadzą Niedzielę Budzenia Powołań. Z tej okazji w miejsce nieszporów odbędzie się nabożeństwa w intencji powołań. Kolekta w tej  niedzieli na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.
 2. Dziękujemy za złożone ofiary na inwestycje parafialne – spłatę kosztu nowych ławek. Podczas kolekty w ubiegłą niedzielę zebrano kwotę 5 850 złotych.
 3. W związku z zaostrzeniem przepisów: Msze święte do odwołania sprawowane będą z limitem 85 osób. Obowiązują karty uczestnictwa, które należy pobierać przy wejściu do kościoła.
 4. W związku z tym limitem i dużą ilością intencji za zmarłych gorąco prosimy, by na Mszę w czwartek na 18:00 przybyły po maksymalnie dwie osoby na zamówioną intencję.
 5. Kancelaria parafialna czynna w trybie ograniczonym – w obecnej sytuacji obsługiwane są wyłącznie sprawy zgłoszeń chrztów i pogrzebów oraz wydawania dokumentów – po wcześniejszym telefonicznym lub mailowym zgłoszeniu.
 6. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o godzinie 8:00.
 7. W sobotę rozpoczyna się miesiąc maj – na Nabożeństwa Majowe zapraszamy w niedziele o 17:00, a w tygodniu o 17:30. Przedstawicieli grup i wspólnot parafialnych prosimy o podjęcie prowadzenia tych nabożeństw – zapisy w zakrystii.
 8. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi  o 7:30.
 9. W następną niedzielę przypada odpust ku czci świętego Stanisława. Kazanie odpustowe wygłosi ks. Robert Błotko. Suma odpustowa o godzinie 11:00, po niej – w miejsce procesji – nabożeństwo dziękczynne. O 17:00 – nieszpory odpustowe.
 10. Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach wraz z Urzędem Miasta Żory zapraszają panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w dniach 27 – 30 kwietnia – szczegóły na plakatach.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego. Czasopisma znaleźć można na stojaku przy wyjściu z kościoła.