2 maja 2021

proboszcz

1 maja 2021

W dzisiejszą niedzielę przypada odpust ku czci świętego Stanisława. Witamy w naszej parafii ks. Roberta Błotko, który wygłosi odpustowe kazanie. Suma odpustowa o godzinie 11:00, po niej – w miejsce procesji – nabożeństwo dziękczynne. O 17:00 – nieszpory odpustowe.

  1. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii.
  2. W poniedziałek uroczystość NMP Królowej Polski. Msze w porządku niedzielnym.
  3. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy w niedziele o 17:00, a w tygodniu o 17:30. Przedstawicieli grup i wspólnot parafialnych prosimy o podjęcie prowadzenia tych nabożeństw – zapisy w zakrystii.
  4. Od wtorku 4 maja Msze święte sprawowane będą z limitem 120 osób. Pierwszeństwo udziału mają osoby związane z odprawiana intencją.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach o godz. 7:30.
  6. W sobotę przypada uroczystość św. Stanisława. W tym dniu podczas Mszy świętych o 9:00 i 12:00 grupa dzieci przystąpi do I Komunii świętej. W związku z limitami, w kościele przebywać będą mogły tylko dzieci pierwszokomunijne z rodzicami. Pozostałych gości prosimy o pozostanie przed kościołem lub o oglądanie transmisji internetowej.
  7. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o godzinie 8:00.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego. Czasopisma znaleźć można na stojaku przy wyjściu z kościoła.
  9. Informujemy, że Sakrament Bierzmowania będzie udzielany młodzieży naszej parafii w piątek 4 czerwca.
  10. W następną niedzielę kolekta na budowę kościoła na Osiedlu Zalesie w Katowicach.