9 maja 2021

proboszcz

9 maja 2021

Gościmy w naszej parafii ks. Pawła Ścibora z parafii w Katowicach – Podlesiu, który wygłosi kazanie. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na budowę nowego kościoła na Osiedlu Zalesie.

  1. Liturgia w naszym kościele sprawowana jest z limitem 120 osób. Pierwszeństwo udziału mają osoby związane z odprawianą intencją.
  2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe. O 17:30 odbędą się nabożeństwa z modlitwą o urodzaje przy krzyżu przed kościołem (w razie niepogody – w kościele).
  3. W czwartek 13-ty dzień miesiąca. Msza święta w intencji czcicieli Matki Bożej Fatimskiej o godzinie 18:00, a po niej Różaniec Fatimski z procesją. W tym dni nie będzie nabożeństwa majowego przed Mszą.
  4. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy w niedziele o 17:00, a piątek i sobotę o 17:30. Przedstawicieli grup i wspólnot parafialnych prosimy o podjęcie prowadzenia tych nabożeństw – zapisy w zakrystii.
  5. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o godzinie 8:00.
  6. Od piątku rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha świętego.
  7. W sobotę podczas Mszy świętych o 9:00 i 12:00 grupa dzieci przystąpi do I Komunii świętej. W związku z limitami, w kościele przebywać będą mogły tylko dzieci pierwszokomunijne z rodzicami. Pozostałych gości prosimy o pozostanie przed kościołem lub o oglądanie transmisji internetowej.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: polecamy nowy numer parafialnego czasopisma Dobra Nowina, w którym między innymi dwa wywiady: z ojcem Jackiem Szymczakiem, który głosił misje parafialne, oraz z diakonem Jakubem Dudkiem; ponadto relacje z wydarzeń ostatnich tygodni. Jest także nowy numer Gościa Niedzielnego. Czasopisma znaleźć można na stojaku przy wyjściu z kościoła.
  9. W następną niedzielę kolekta na inwestycje parafialne – spłatę kosztu nowych ławek.

Zmarł

ks. Antoni Bartoszek, emeryt

zamieszkały na Os. Pawlikowskiego 12a.

Pogrzeb w czwartek 13 maja o 11:00 

kościele w Warszowicach.

 

Msza za Zmarłego w naszym kościele

w niedzielę 16 maja o 12:30.