23 maja 2021

proboszcz

22 maja 2021
 1. Dziękujemy za składane dziś ofiary na potrzeby archidiecezji. W ubiegła niedzielę na cele inwestycyjne zebrano kwotę ponad 7 000 zł.
 2. Liturgia w naszym kościele sprawowana jest z limitem 120 osób. Pierwszeństwo udziału mają osoby związane z odprawianą intencją.
 3. Dziś – z racji uroczystości – o 17:00 nieszpory świąteczne.
 4. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy w tygodniu o 17:30.
 5. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o godzinie 8:00.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego. Czasopisma znaleźć można na stojaku przy wyjściu z kościoła.
 7. W następną niedzielę gościć będziemy ks. Krzysztofa Matuszewskiego z Fundacji „Rodzina Jest Najważniejsza” – po Mszach zbiórka na potrzeby tej fundacji.
 8. Również w następną niedzielę ministranci naszej parafii sprzedawać będą emblematy eucharystyczne do okien na Uroczystość Bożego Ciała. Dochód z tej akcji przeznaczony będzie na dofinansowanie letniego wyjazdu wspólnoty ministranckiej nad morze.
 9. W związku obowiązującymi z limitami zgłoszenia chętnych do udziału w Pielgrzymce do Piekar Śląskich z naszej parafii przyjmowane poprzez ten formularz jeszcze tylko dziś do godziny 20:00.
 10. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, którą obchodzić będziemy w czwartek 3 czerwca. Jeśli obostrzenia nie ulegną zaostrzeniu planujemy Mszę świętą w intencji parafian o 7:30 na Osiedlu Pawlikowskiego, a po niej procesję do kościoła. Prosimy chętnych gotowych przygotować ołtarze na trasie procesji o zgłoszenie się do kancelarii. Ofiary na kwiaty do ołtarzy można składać do skrzynek przy wyjściu z kościoła.
 11. Piesza pielgrzymka na Jasną Górę planowana jest na dni 20 – 23 sierpnia – zgłoszenia można składać wyłącznie poprzez formularz – kliknij, by otworzyć