6 czerwca 2021

proboszcz

5 czerwca 2021

Witamy w naszej parafii księdza neoprezbitera Jakuba Dudka, który wygłosi homilię i po Mszy świętej będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.

  1. Dziękujemy za składane dziś ofiary na potrzeby Wydziału Teologicznego. Dziękujemy także w imieniu fundacji „Rodzina Jest Najważniejsza” za wsparcie podczas zbiórki kwota 6 900 złotych oraz za wsparcie wspólnoty ministrantów kwotą 2 600 zł.
  2. Dzisiaj o 17:00, a od poniedziałku do czwartku o 17:30 odbędą się nabożeństwa eucharystyczne – jeśli pogoda pozwoli – z procesją dookoła kościoła.
  3. W tym tygodniu w środę i piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  4. W piątek – z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W następną niedzielę przypada 13-ty dzień miesiąca – na Różaniec Fatimski z procesją zapraszamy na 16:30.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego. Czasopisma znaleźć można na stojaku przy wyjściu z kościoła.
  7. Piesza pielgrzymka na Jasną Górę planowana jest na dni 20 – 23 sierpnia – zgłoszenia można składać wyłącznie poprzez formularz na stronie internetowej naszej parafii.
  8. Za dwa tygodnie, w ostatnią przedwakacyjną niedzielę 20 czerwca, po Mszach świętych udzielane będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Jak zawsze przy tej okazji zorganizowana będzie w ramach Akcji Święty Krzysztof zbiórka na fundację MIVA, wspierającą zakup środków transportu dla misjonarzy. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej parafii.