29 sierpnia 2021

proboszcz

28 sierpnia 2021
 1. Dziękujemy za składane dziś ofiary na potrzeby bieżące naszej parafii.
 2. Na Nieszpory zapraszamy dzisiaj na 17:00.
 3. Od środy 1 września do porządku liturgii wraca Msza święta o 7:00a okazja do spowiedzi od 6:30 do 7:00 oraz – jak zwykle – od 17:00 do 17:45.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach o godz. 7:30.
 5. Odwiedziny chorych i starszych Parafian w sobotę od godziny 9:00. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku telefonicznie w godzinach pracy kancelarii lub mailowo.
 6. O pomoc w sprzątaniu naszego kościoła prosimy w piątek po Mszy o 8:00.
 7. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego. oraz Małego Gościa Niedzielnego. Od następnej niedzieli dostępny będzie Gość Extra poświęcony postaciom Sług Bożych: kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej, których beatyfikacja odbędzie się 12 września, Cena wydawnictwa 10 zł.
 8. W niedzielę 5 września – z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego – wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców zapraszamy na Mszę świętą w ich intencji o godzinie 11:00. Uczniów klas pierwszych zachęcamy do przyniesienia tornistrów – po Mszy błogosławieństwo podręczników i pomocy szkolnych.
 9. Przyjmowanie intencji na rok 2022 odbywać się będzie w następującym porządku:
  • Msze za żyjących – jubileusze małżeńskie, rocznice urodzin itp.  – w kancelarii parafialnej od jutra tj. poniedziałku 30 sierpnia;
  • Msze za zmarłych – w kancelarii parafialnej od piątku 1 października;
  • zamawianie intencji przez Internet – od 11 października.
 10. Od poniedziałku rozpoczynamy przyjmowanie internetowych zgłoszeń kandydatów do bierzmowania – uczniów klas siódmych. Informacje i zgłoszenia TUTAJ.
 11. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji.
 12. Informujemy, że w niedzielę 5 września przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego będzie funkcjonował mobilny zespół szczepień.