26 września 2021

proboszcz

26 września 2021
 1. Dziękujemy za składane dziś ofiary na potrzeby Wydziału Teologicznego.
 2. Na Nieszpory zapraszamy dzisiaj na 17:00.
 3. Katecheza dla Rodziców uczniów klas III, mających przystąpić do I komunii świętej w przyszłym roku, odbędzie w poniedziałek 27 września o 19:00 w górnym kościele.
 4. Spotkanie wspólnoty Oazy Dorosłych w poniedziałek po Mszy wieczornej w salkach.
 5. We wtorek 28 września o godzinie 15:00 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia przy krzyżach: przy kościele i przy ulicy Boryńskiej.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach o godz. 7:30.
 7. Odwiedziny chorych i starszych Parafian w sobotę od godziny 9:00. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku telefonicznie w godzinach pracy kancelarii lub mailowo.
 8. O pomoc w sprzątaniu naszego kościoła prosimy w piątek po Mszy o 8:00.
 9. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego. oraz Małego Gościa Niedzielnego. Dostępny jest jeszcze – w cenie 10 zł – Gość Extra poświęcony postaciom błogosławionych: kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.
 10. Przypominamy, że aktualnie trwa przyjmowanie intencji na rok 2022 za żyjących (jubileusze małżeńskie, rocznice urodzin itp.). Msze za zmarłych będzie można zamawiać od najbliższego piątku 1 października w godzinach pracy kancelarii. Rezerwacja internetowa intencji na rok 2022 rozpocznie się 11 października.
 11. Do 15 października trwa przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do bierzmowania – uczniów klas siódmych. Informacje na stronie internetowej parafii.
 12. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Katowicach. Także w następną niedzielę będzie można wesprzeć dzieła misyjne Ojców Oblatów poprzez zakupienie kalendarza misyjnego.
 13. Najbliższy dzień skupienia dla narzeczonych dla dekanatu Żory odbędzie się w niedzielę 3 października w kościele św. Stanisława. Wymagane jest zgłoszenie poprzez stronę internetowa parafii św. Stanisława: www.stanislaw-zory.pl/dzienskupienia
 14. W piątek rozpoczyna się październik. Na Nabożeństwa Różańcowe zapraszamy w niedziele o 16:45, w tygodniu o 17:15. Podobnie jak w ubiegłym roku, zapraszamy grupy i wspólnoty działające w naszej parafii oraz rodziny czy osoby gotowe do podjęcia tego zadania, do prowadzenia tych nabożeństw – zapisy w zakrystii. Wasze – wiernych świeckich – zaangażowanie w to dzieło pozwoli nam – księżom – spełniać w tym czasie posługę spowiadania.
 15. Po Mszy świętej przy wyjściu można wesprzeć wspólnotę Dzieci Maryi, które przygotowały dla nas różańce.