3 października 2021

proboszcz

3 października 2021

Witamy w naszej parafii ojca Roberta, ze wspólnoty Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, który wygłosi dziś homilię. Po Mszy będzie można wesprzeć działalność misyjną poprzez zakup kalendarza misyjnego. Zobacz prezentację o misjach na Madagaskarze.

  1. Dziękujemy za składane dziś ofiary na Seminarium Duchowne w Katowicach. Po Mszach świętych można wesprzeć dzieła misyjne Ojców Oblatów poprzez zakupienie kalendarza misyjnego.
  2. Na Nabożeństwa Różańcowe zapraszamy w niedziele o 16:45, w tygodniu o 17:15. Podobnie jak w ubiegłym roku, zapraszamy grupy i wspólnoty działające w naszej parafii oraz rodziny czy osoby gotowe do podjęcia tego zadania, do prowadzenia tych nabożeństw – zapisy w zakrystii. Wasze – wiernych świeckich – zaangażowanie w to dzieło pozwoli nam – księżom – spełniać w tym czasie posługę spowiadania.
  3. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Koła Misyjnego.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie o godz. 7:30.
  5. Także w czwartek wspomnienie NMP Różańcowej – przed nabożeństwem różańcowym poświęcenie różańców dzieci pierwszokomunijnych.
  6. O pomoc w sprzątaniu naszego kościoła prosimy w piątek po Mszy o 8:00.
  7. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego. oraz Małego Gościa Niedzielnego.
  8. Do 15 października trwa przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do bierzmowania – uczniów klas siódmych. Informacje i zgłoszenia TUTAJ.
  9. Za tydzień kolekta na budowę kościoła w Katowicach – Zalesiu.
  10. Także za tydzień Dzień Papieski – po Mszach zbiórka na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.