31 października 2021

proboszcz

30 października 2021
 1. Dziękujemy za składane dziś ofiary na potrzeby parafialne.
 2. W poniedziałek 1 listopada będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych, jest to święto nakazane. Porządek Mszy św. w naszej parafii jak w niedzielę, z wyjątkiem Mszy o 17:30.
 3. W świąteczne popołudnie zachęcamy do udziału w modlitwach, które rozpoczną się o 15:00 w kaplicy Cmentarza Komunalnego: Nieszpory, po nich procesja z modlitwami za zmarłych, a następnie Msza św. w intencji zmarłych Parafian.
 4. We wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – dodatkowa Msza święta o 16:30.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach o godz. 7:30.
 6. Odwiedziny chorych i starszych Parafian w sobotę od godziny 9:00. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku w kancelarii.
 7. O pomoc w sprzątaniu naszego kościoła prosimy w piątek po Mszy o 8:00.
 8. Ukazał się nowy numer parafialnego czasopisma „Dobra Nowina” – zachęcamy do lektury. Polecamy także nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego, w którym między innymi komiks o Słudze Bożym ks. Janie Masze.
 9. Za tydzień kolekta na remont katedry w Katowicach.
 10. Zapraszamy do odnowionego sklepiku – kawiarenki „KSIĄŻKA & KAWA U STASIA”. Do nabycia: książki religijne, kalendarze, obrazy, ikony, dewocjonalia. Sklepik otwarty od poniedziałku do soboty 8:30 do 9:30 oraz od 14:00 do 21:00. Tam też w sobotę 6 listopada o 19:15 odbędzie się inauguracyjny recital kameralny w zaduszkowym nastroju w wykonaniu gitarzysty Jacka Świtacza. Bilety w cenie 25 zł. W cenie biletu słodki poczęstunek. Zapraszamy.
 11. W sobotę  6 listopada o 18:00 w kościele św. Filipa i Jakuba zostanie odprawiona Msza święta w ramach III Żorskiego Memento Za Zmarłych Motocyklistów – więcej informacji na plakacie.
 12. Stowarzyszenie „Exodus” przygotowuje kolejną edycję Światowego Dnia Ubogich, który odbędzie się 14 listopada i prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup obuwia dla bezdomnych. Więcej informacji o akcji znajdziesz tutaj