7 listopada 2021

proboszcz

6 listopada 2021
  1. Dziękujemy za składane dziś ofiary na remont katedry w Katowicach.
  2. W środę po Mszy wieczornej spotkanie wspólnoty Oazy Dorosłych.
  3. O pomoc w sprzątaniu naszego kościoła prosimy w piątek po Mszy o 8:00.
  4. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego, w którym między innymi komiks o Słudze Bożym ks. Janie Masze.
  5. W sobotę przypada 13-ty dzień miesiąca – na Mszę świętą w intencji czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy na godzinę 18:00. Po Mszy Różaniec Fatimski.
  6. Za tydzień kolekta na remont katedry w Katowicach. Po Mszach zbiórka na Papieską Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  7. Zapraszamy do odnowionego sklepiku – kawiarenki „KSIĄŻKA & KAWA U STASIA”. Do nabycia: książki religijne, kalendarze, obrazy, ikony, dewocjonalia. Sklepik otwarty od poniedziałku do soboty 8:30 do 9:30 oraz od 14:00 do 21:00.
  8. Stowarzyszenie „Exodus” przygotowuje kolejną edycję Światowego Dnia Ubogich, który odbędzie się 14 listopada i prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup obuwia dla bezdomnych. Więcej informacji tutaj
  9. Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, należących do naszej parafii, do udziału w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. „Urodziny naszej parafii” – orgaznizowanym z okazji 40-lecia parafii i zbliżającą się uroczystością poświęcenia kościoła i ołtarza. Więcej szczegółów na plakacie, stronie internetowej oraz u katechetów. Jednocześnie przypominamy, że uroczystość poświęcenia kościoła będzie miała miejsce w sobotę 27 listopada o 18:00.
  10. Samorząd Szkoły Podstawowej nr 13 organizuje zbiórkę nakrętek dla ciężko chorej 4‑letniej Magdy. Nakrętki należy dostarczać do szkoły. Zobacz plakat.