14 listopada 2021

proboszcz

13 listopada 2021
 1. Dziękujemy za składane dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. Po Mszach zbiórka na Papieską Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Celem tegorocznej zbiórki jest wsparcie Kościoła w Libanie.
 2. W tym tygodniu spotkania dla kandydatów do bierzmowania: dla klas siódmych w czwartek o 18:30 w dolnym kościele; dla klas ósmych w piątek o 18:00 w dolnym kościele. Spotkania trwają nie dłużej niż do 20:30.
 3. O pomoc w sprzątaniu naszego kościoła prosimy w piątek po Mszy o 8:00.
 4. W sobotę 20 listopada o godzinie 18:00 z okazji wspomnienia św. Tarsycjusza zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ministrantów naszej parafii i ich Rodzin.
 5. W następną sobotę i niedzielę po Mszach świętych młodzież oazowa będzie rozprowadzać zadania na Adwent. Dochód przeznaczony na dofinansowanie do letnich rekolekcji wakacyjnych.
 6. Za tydzień kolekta na inwestycje parafialne – koszty instalacji fotowoltaicznej.
 7. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. Jest także Gość EXTRA poświęcony postaci Sługi Bożego księdza Jana Machy – cena 10 zł.
 8. Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, należących do naszej parafii, do udziału w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. „Urodziny naszej parafii” – orgaznizowanym przez Szkołę Podstawową nr 13 oraz naszą parafię z okazji 40-lecia parafii i zbliżającej się uroczystości poświęcenia kościoła i ołtarza. Więcej szczegółów na plakacie, stronie internetowej oraz u katechetów.
 9. Samorząd Szkoły Podstawowej nr 13 organizuje zbiórkę nakrętek i makulatury dla ciężko chorej 4‑letniej Magdy. Nakrętki należy dostarczać do szkoły. Więcej informacji na stronie internetowej.
 10. Zapraszamy do odnowionego sklepiku – kawiarenki „KSIĄŻKA & KAWA U STASIA”. Do nabycia: książki religijne, kalendarze, obrazy, ikony, dewocjonalia. Sklepik otwarty od poniedziałku do soboty 8:30 do 9:30 oraz od 14:00 do 21:00.
 11. Przygotowujemy się do uroczystości poświęcenia kościoła i ołtarza, która będzie miała miejsce w sobotę 27 listopada o 18:00. To dla każdej świątyni jednorazowe wydarzenie, dlatego serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału. Chcemy się do niego przygotować także duchowo, dlatego od 18 listopada rozpoczniemy nowennę przez wstawiennictwo św. Stanisława w intencjach naszej parafii – po Mszach porannych i przed Mszą wieczorną. Teksty nowenny będą też publikowane w Internecie, by można korzystać w nich w indywidualnej czy rodzinnej modlitwie.