21 listopada

proboszcz

20 listopada 2021
 1. Dziękujemy za składane dziś ofiary na inwestycje parafii – koszty instalacji fotowoltaicznej.
 2. W środę po Mszy wieczornej spotkanie wspólnoty Oazy Dorosłych.
 3. O pomoc w sprzątaniu naszego kościoła prosimy w piątek po Mszy o 8:00.
 4. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, do którego dołączony jest film o życiu błogosławionego księdza Jana Machy.
 5. Przygotowujemy się do uroczystości poświęcenia kościoła i ołtarza, która będzie miała miejsce w najbliższą sobotę 27 listopada o 18:00. To dla każdej świątyni jednorazowe wydarzenie, dlatego serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału. Chcemy się do niego przygotować także duchowo, dlatego do piątku trwamy w nowennie przez wstawiennictwo św. Stanisława w intencjach naszej parafii – po Mszach porannych i przed Mszą wieczorną. Teksty nowenny są też publikowane w Internecie, by można korzystać w nich w indywidualnej czy rodzinnej modlitwie.
 6. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu – czasu poprzedzającego wspomnienie Narodzenia Pana Jezusa.
  W związku z tym dziś po Mszach świętych młodzież oazowa rozprowadza zadania na Adwent, które mogą być pomocą w lepszym przeżyciu tego czasu. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na dofinansowanie do letnich rekolekcji oazowych.
  W czasie Adwentu zapraszamy dzieci (oraz dorosłych) na Msze roratnie o godzinie 6:30 początek w poniedziałek 29 listopada. Po roratach dla dzieci spotkanie przy śniadaniu w salkach. W związku z roratami informacja, że w najnowszym numerze Małego Gościa Niedzielnego można znaleźć lampion do samodzielnego wykonania.
 7. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji.
 8. W następną niedzielę będziemy gościć ks. Adama Kępowicza, który wygłosi homilię i poprosi o wsparcie remontu kościoła w Załęskiej Hałdzie.
 9. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, po zasięgnięciu opinii Rady Parafialnej, informujemy, że nie odbędą się odwiedziny duszpasterskie. Podobnie jak w roku ubiegłym, za mieszkańców każdego z rejonów naszej parafii zostanie odprawiona Msza święta. Szczegóły zostaną ogłoszone wkrótce.
 10. Narzeczeni zainteresowani udziałem w dniu skupienia 5 grudnia proszeni są rejestrowanie udziału poprzez stronę internetową parafii.
 11. W sklepiku „Książka i Kawa U STASIA” do nabycia opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Caritas.