W ostatnim dniu parafialnej nowenny, którą przygotowujemy się do uroczystości poświęcenia naszego kościoła, wzywamy świętego Stanisława jako Patrona na cały świat łaskami słynącego. Jego opiece i orędownictwu powierzajmy wszystkich parafian, by był dla nas Patronem wypraszającym potrzebne łaski.

 

Święty Stanisławie, który tylu ludziom uprosiłeś łaski u Boga, wyjednaj dla wszystkich naszych parafian te łaski, których najbardziej potrzebujemy. Bądź przy nas w każdym cierpieniu, które nas nawiedzi z woli Boga i powstrzymaj nas, gdy zechcemy uciekać od krzyża. Przemień nasze myśli czarne, gdy poczujemy się opuszczeni przez Boga i ludzi. Wyzwól nas od udręki sumienia i doprowadź do pokuty, gdy grzech zatruje nasze życie i może je zniszczyć jak życie króla, którego Ty upomnieniem chciałeś ratować. Naucz pracować dla dobra innych. Trzymaj wszystkich parafian mocno przy Bogu i pomóż nam wiernie wykonać dobro naszej codzienności. Amen.