28 listopada

proboszcz

29 listopada 2021

Gościmy dziś ks. Adama Kępowicza, proboszcza parafii w Załęskiej Hałdzie, który wygłosi homilię i poprosi o wsparcie remontu tamtejszego kościoła.

 1. Dziękujemy za składane dziś ofiary na potrzeby archidiecezji. Zgodnie z zapowiedzią i prośbą ks. Adama – przy wyjściu można złożyć ofiarę na remont kościoła w Załęskiej Hałdzie.
 2. Rozpoczęliśmy czas Adwentu. Dlatego zapraszamy dzieci (oraz dorosłych) na Msze roratnie o godzinie 6:30 – początek jutro, w poniedziałek 29 listopada. Po roratach dla dzieci spotkanie przy śniadaniu w salce nr 1. W związku z roratami informacja, że w najnowszym numerze Małego Gościa Niedzielnego można znaleźć lampion do samodzielnego wykonania.
 3. W związku z roratami nie będzie Mszy o godzinie 7:00 – intencje będą odprawiane o 6:30. Do spowiedzi zapraszamy w dniu rorat od 6:00 do 6:30 oraz jak zwykle od 17:00 do 17:45.
 4. Katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie w środę 1 grudnia o 19:00 w kościele. Temat katechezy: „Modlitwa Małżonków. Modlitwa Rodzinna. Rodzinny udział w niedzielnej Eucharystii”. Usłyszymy świadectwa małżonków naszej Parafii. Katecheza ma charakter otwarty – zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach o godz. 7:30.
 6. W sobotę wspomnienie św. Barbary. Z tej okazji zapraszamy o 9:30 na Mszę w intencji górników, emerytów górniczych i ich rodzin. W związku z tym odwiedziny chorych i starszych Parafian zostają przesunięte na sobotę 18 grudnia.
 7. O pomoc w sprzątaniu naszego kościoła prosimy w piątek po Mszy o 8:00.
 8. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, do którego dołączony jest kalendarz ścienny na rok 2022.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się uświetnienia i uczestniczyli w uroczystości poświęcenia kościoła i ołtarza. Zbliżająca się 40. rocznica utworzenia parafii będzie okazją do dziękczynienia za poświęcenia kościoła oraz urodzinowego spotkania – planujemy je na sobotę 11 grudnia wieczorem.
 10. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii. Po Mszach  zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi  na Wschodzie.
 11. Wspólnota Dzieci Maryi przygotowała dekoracje świąteczne, które będzie można nabywać w następną niedzielę.
 12. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, po zasięgnięciu opinii Rady Parafialnej, informujemy, że nie odbędą się odwiedziny duszpasterskie. Podobnie jak w roku ubiegłym, za mieszkańców każdego z rejonów naszej parafii zostanie odprawiona Msza święta. Szczegóły zostaną ogłoszone wkrótce.
 13. Narzeczeni zainteresowani udziałem w dniu skupienia 5 grudnia proszeni są rejestrowanie udziału poprzez stronę internetową parafii.
 14. Opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Caritas do nabycia w sklepiku „Książka i Kawa U STASIA”. Sklepik czynny od wtorku do soboty od 14:00 – 21:00 oraz w niedziele od 10:30 do 12:00 i od 17:00 do 20:30.
 15. Przy chrzcielnicy wystawiona jest Księga Trzeźwości, do której można wpisywać adwentowe postanowienia.