5 grudnia 2021

proboszcz

5 grudnia 2021
 1. Dziękujemy za składane dziś ofiary na potrzeby parafii. Po Mszach  zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi  na Wschodzie.
 2. Wspólnota Dzieci Maryi przygotowała dekoracje świąteczne, które można nabywać przy wyjściu z kościoła.
 3. Zapraszamy dzieci (oraz dorosłych) na Msze roratnie od poniedziałku do piątku o godzinie 6:30. Po roratach dla dzieci spotkanie przy śniadaniu w salce nr 1. W związku z roratami nie będzie Mszy o godzinie 7:00 – intencje będą odprawiane o 6:30. Do spowiedzi zapraszamy w dniu rorat od 6:00 do 6:30 oraz jak zwykle od 17:00 do 17:45.
 4. Spotkanie Koła Misyjnego w poniedziałek po Mszy wieczornej.
 5. Kończy się rok poświęcony osobie św. Józefa. Z tej okazji we wtorek 7 grudnia o 18:00 zostanie odprawiona Msza w intencji mężczyzn naszej parafii, po Mszy – męska modlitwa oraz zaproszenie do udziału w powstającej grupie Mężczyzn św. Józefa przy naszej parafii.
 6. W środę odchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP:
  • w tym dniu modlitewna Godzina Łaski w związku z pogrzebem nie będzie mogła odbyć się w kościele – zachęcamy do modlitwy rodzinnej;
  • jest to także święto patronalne wspólnoty Dzieci Maryi. Msza w ich intencji zostanie odprawiona o 18:00, na którą zapraszamy Dzieci Maryi z rodzicami. Udostępnimy także transmisję internetową.
  • poświęcenie medalików dzieci pierwszokomunijnych zarówno na roratach o 6:30, jaki i na Mszy o 18:00.
 7. W środę po Mszy wieczornej spotkanie wspólnoty Oazy Dorosłych.
 8. W tym tygodniu spotkania dla kandydatów do bierzmowania:
  • dla klas siódmych w czwartek o 18:30 w dolnym kościele;
  • dla klas ósmych w piątek o 18:00 w dolnym kościele.
  • Spotkania trwają nie dłużej niż do 20:30.
 9. O pomoc w sprzątaniu naszego kościoła prosimy w piątek po Mszy o 8:00.
 10. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii. Wspólnota Oazy młodzieżowej rozprowadzać będzie sianko na stół wigilijny.
 11. Zespół Charytatywny zwraca się tradycyjnie z prośbą o udział w zbiórce darów dla potrzebujących (długoterminowych artykułów spożywczych oraz środków czystości). Dary można składać w Kancelarii w godzinach otwarcia oraz we wtorki od 14:00 do 17:00 w salce nr 10.
 12. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, po zasięgnięciu opinii Rady Parafialnej, informujemy, że nie odbędą się odwiedziny duszpasterskie. Podobnie jak w roku ubiegłym, za mieszkańców każdego z rejonów naszej parafii zostanie odprawiona Msza święta. Szczegóły TUTAJ.
 13. Opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Caritas do nabycia w sklepiku „Książka i Kawa U STASIA”. Sklepik czynny od wtorku do soboty od 14:00 – 21:00 oraz w niedziele między Mszami przedpołudniowymi i od 17:00 do 20:30.
 14. Zbliżająca się 40. rocznica utworzenia parafii będzie okazją do dziękczynienia za poświęcenia kościoła oraz urodzinowego spotkania – planujemy je na sobotę 11 grudnia wieczorem. Szczegóły poniżej: