12 grudnia 2021

proboszcz

11 grudnia 2021
 1. Dziękujemy za składane dziś ofiary na potrzeby parafii. Po Mszach  możliwość nabycia Sianka na stół wigilijny – dochód przeznaczony na dofinansowanie wakacyjnych rekolekcji oazowych.
 2. Zapraszamy dzieci (oraz dorosłych) na Msze roratnie od poniedziałku do piątku o godzinie 6:30. Po roratach dla dzieci spotkanie przy śniadaniu w salce nr 1. W związku z roratami nie będzie Mszy o godzinie 7:00 – intencje będą odprawiane o 6:30. Do spowiedzi zapraszamy w dniu rorat od 6:00 do 6:30 oraz jak zwykle od 17:00 do 17:45.
 3. W poniedziałek 13-ty dzień miesiąca. Msza w intencji czcicieli Matki Bożej Fatimskiej o godzinie 18:00. Po Mszy Różaniec Fatimski.
 4. O pomoc w sprzątaniu naszego kościoła prosimy w piątek po Mszy o 8:00.
 5. Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych Parafian w sobotę 18 grudnia od 9:00. Zgłoszenia do czwartku w kancelarii parafialnej – telefonicznie lub mailowo.
 6. Obchody 40. rocznica utworzenia naszej parafii obejmowały także konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych. Zgłoszone prace można oglądać z przodu kościoła – zachęcamy także do głosowania, które wyłoni laureatów nagrody Parafian. Szczegóły przy wystawie prac. Głosowanie trwa tylko 11 i 12 grudnia.
 7. Za tydzień kolekta na inwestycje parafialne – koszty instalacji fotowoltaicznej. Więcej o tej inwestycji
 8. Zespół Charytatywny zwraca się tradycyjnie z prośbą o udział w zbiórce darów dla potrzebujących (długoterminowych artykułów spożywczych oraz środków czystości). Dary można składać w Kancelarii w godzinach otwarcia oraz we wtorki od 14:00 do 17:00 w salce nr 10.
 9. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, po zasięgnięciu opinii Rady Parafialnej, informujemy, że nie odbędą się odwiedziny duszpasterskie. Podobnie jak w roku ubiegłym, za mieszkańców każdego z rejonów naszej parafii zostanie odprawiona Msza święta. Szczegóły tutaj. Zgłoszenia nowych domów i mieszkań do błogosławieństwa można składać osobiście lub telefonicznie w kancelarii oraz poprzez formularz.
 10. Opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Caritas do nabycia w sklepiku „Książka i Kawa U STASIA”. Sklepik czynny od wtorku do soboty od 14:00 – 21:00 oraz w niedziele między Mszami przedpołudniowymi i od 17:00 do 20:30.
 11. Przypominamy, że od 9 stycznia 2022 roku nastąpi zmiana porządku niedzielnych Mszy świętych – w miejsce Mszy o 11:00 i 12:30 będzie Msza o 11:30; natomiast Msze z udzielaniem Sakramentu Chrztu odprawiane będą w drugą i czwartą sobotę miesiąca o godzinie 16:00. Więcej informacji tutaj.