19 grudnia 2021

proboszcz

18 grudnia 2021
 1. Dziękujemy za składane dziś ofiary na inwestycje parafialne – koszty instalacji fotowoltaicznej.
 2. Dziś po Mszach można od harcerzy otrzymać Betlejemskie Światło Pokoju.
 3. Zapraszamy dzieci (oraz dorosłych) na Msze roratnie od poniedziałku do środy o godzinie 6:30. Po roratach dla dzieci spotkanie przy śniadaniu w salce nr 1.
 4. Tych, którzy uczestniczyli we wszystkich roratach, prosimy o złożenie map z naklejonymi obrazkami najpóźniej do niedzieli 26 grudnia. Podsumowanie tegorocznych rorat we święto Świętych Młodzianków 28 grudnia o godzinie 8:00.
 5. Porządek spowiedzi przedświątecznej został umieszczony w gablotkach, przy konfesjonałach, w gazetce i na stronie internetowej parafii.
 6. O pomoc w przedświątecznym sprzątaniu naszego kościoła prosimy w środę po Mszy o 8:00.
 7. W piątek – Wigilię – kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 8. W sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego:
  • Msza Pasterska o północy. Przed nią od 23:30 czuwanie prowadzone przez młodzież, a po Pasterce wspólne kolędowanie.
  • w dni świąt Msze w porządku niedzielnym.
  • Nieszpory kolędowe w dni świąt o 17:00.
 9. Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym w miejsce odwiedzin duszpasterskich, za mieszkańców każdego z rejonów naszej parafii zostanie odprawiona Msza święta. Szczegóły na stronie internetowej oraz w gablotkach. Zgłoszenia nowych domów i mieszkań do błogosławieństwa można składać osobiście lub telefonicznie w kancelarii oraz poprzez formularz na stronie internetowej parafii.
 10. Opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Caritas do nabycia w sklepiku „Książka i Kawa U STASIA”. Sklepik czynny w niedziele po Mszach przedpołudniowych i od 17:00 do 20:30 oraz od wtorku do czwartku od 14:00 – 20:00.
 11. Przypominamy, że od 9 stycznia 2022 roku nastąpi zmiana porządku niedzielnych Mszy świętych – w miejsce Mszy o 11:00 i 12:30 będzie Msza o 11:30; natomiast Msze z udzielaniem Sakramentu Chrztu odprawiane będą w drugą i czwartą sobotę miesiąca o godzinie 16:00. Więcej informacji w gablotkach i na stronie internetowej parafii.
 12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego – do obu czasopism dołączone są płyty z kolędami.