2 stycznia 2022

proboszcz

1 stycznia 2022
 1. Dziękujemy za ofiary składane dziś na potrzeby naszej parafii.
 2. Na Nieszpory Kolędowe zapraszamy na godzinę 17:00.
 3. W czwartek uroczystość Objawienia Pańskiego – Msze w porządku niedzielnym, w tym po raz ostatni Msze o 11:00 i 12:30.
  • tego dnia przed każdą Mszą kolędnicy misyjni zachęcą nas do wsparcia dzieła misyjnego;
  • dzieci zapraszamy na skrócony Orszak Trzech Króli – spotykamy się o 10:30 przy krzyżu na placu kościelnym;
  • o 16:30 zapraszamy wszystkie grupy i wspólnoty naszej parafii na wspólne kolędowanie przy stajence w kościele;
  • o 17:30 Msza w intencji ruchów, wspólnoty i grup działających w naszej parafii;
  • kolekta uroczystości przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa  o godz. 7:30.
 5. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o 8:00.
 6. W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 7. W sobotę o godzinie 19:00 odbędzie się koncert kolędowy Kwintetu Blaszanego Con Sordino – serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
 8. Przypominamy, że w tym roku w miejsce odwiedzin duszpasterskich będą odprawione Msze święte w intencji Parafian poprzedzone modlitwą przed Najświętszym Sakramentem. Pierwsza z tych Mszy jutro 3 stycznia o 17:45. Plan wszystkich Mszy znaleźć można w gablotce i na stronie internetowej parafii. Ofiary z tych Mszy przeznaczone będą na inwestycje parafialne.
 9. Po Mszach ministranci będą rozprowadzali „pakiety kolędowe” zawierające kartkę kolędową, oznaczenia na drzwi oraz wodę święconą – ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczone będą na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu ministrantów.
 10. Możliwe są odwiedziny w celu pobłogosławienia nowych mieszkań czy domów. Indywidualne zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii i poprzez formularz na stronie internetowej do 14 stycznia.

Przypominamy także, że od następnej niedzieli 9 stycznia 2022 roku nastąpi zmiana porządku niedzielnych Mszy świętych – w miejsce Mszy o 11:00 i 12:30 będzie Msza o 11:30; natomiast Msze z udzielaniem Sakramentu Chrztu odprawiane będą w drugą i czwartą sobotę miesiąca o godzinie 16:00 – pierwsza taka Msza w najbliższą sobotę 8 stycznia. Więcej informacji w gablotkach i na stronie internetowej parafii.