16 stycznia 2022

proboszcz

15 stycznia 2022
 1. Dziękujemy za ofiary składane dziś na inwestycje naszej parafii – koszty instalacji fotowoltaicznej. Więcej o inwestycji: tutaj
 2. Na Nieszpory zapraszamy na godzinę 17:00.
 3. W poniedziałek swoje urodziny obchodzi ks. Dawid Maślanka. Na Mszę w jego intencji zapraszamy na godzinę 18:00.
 4. We wtorek rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia.
 5. W tym tygodniu spotkania dla kandydatów do bierzmowania:
  • dla klas siódmych w czwartek o 18:30 w dolnym kościele;
  • dla klas ósmych w piątek o 18:00 w dolnym kościele.
  • Spotkania trwają nie dłużej niż do 20:30.
 1. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o 8:00.
 2. W sobotę zapraszamy na spotkanie Grupy Mężczyzn św. Józefa. Rozpocznie się ono Mszą o 18:00, po niej konferencja, męskie rozmowy i wspólna adoracja. Więcej o grupie: tutaj
 3. Parafia śś. Filipa i Jakuba zaprasza na na V edycję Warsztatów dla Twórczych Żon. Szczegóły na plakacie.
 4. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, w którym m.in. o trwającym Synodzie oraz Liście papieża Franciszka do małżonków. Do numeru  dołączono drugą płytę z serii „Biblia Audio”.
 5. Przypominamy, że w miejsce odwiedzin duszpasterskich odprawione są wieczorem Msze święte w intencji Parafian z określonych rejonów, poprzedzone modlitwą przed Najświętszym Sakramentem o godzinie17:45. Plan wszystkich Mszy znaleźć można w gablotce i na stronie internetowej parafii. Ofiary z tych Mszy przeznaczone będą na inwestycje parafialne. Po Mszach ministranci rozprowadzają „pakiety kolędowe” zawierające kartkę kolędową, oznaczenia na drzwi oraz wodę święconą – ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczone będą na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu ministrantów.
 6. W następna niedzielę po Mszach świętych przed kościołem przeprowadzony będzie kiermasz ciast w celu wsparcia leczenia i rehabilitacji 9-letniej Julii. Polecamy te inicjatywę.