27 lutego 2022

proboszcz

27 lutego 2022
 1. Dziękujemy za ofiary składane dziś na bieżące potrzeby naszej parafii.
 2. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze o 7:00, 8:00, 16:30 i 18:00. Środa Popielcowa jest dniem ścisłego postu. Zgodnie z prośba papieża Franciszka, ofiarujmy ten post w intencji pokoju w Ukrainie. Kolekta zebrana w środę popielcową przeznaczona będzie na pomoc Ukrainie.
 3. Przy chrzcielnicy zostanie wystawiona Księga Trzeźwości, do której będzie można wpisywać swoje wielkopostne postanowienia.
 4. Czterdziestogodzinne nabożeństwo w formie adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek, piątek i sobotę pomiędzy Mszami o 8:00 i 18:00.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach o godz. 7:30.
 6. Odwiedziny chorych i starszych Parafian w sobotę od godziny 9:00. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku w kancelarii.
 7. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o 8:00.
 8. W następną niedzielę kolekta będzie jałmużną postną dla potrzebujących.
 9. Zachęcamy do udziału w nabożeństwa wielkopostnych:
  1. droga krzyżowa dla dzieci w piątki o 16:30 w dolnym kościele;
  1. droga krzyżowa dla dorosłych w piątki o 17:15 w górnym kościele;
  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 16:45.
 10. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego w którym m.in. teksty pomocne w dobrym przeżywaniu czasu wielkiego postu. Jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.
 11. Przypominamy o możliwości przekazywania 1% podatku na Caritas Archidiecezji Katowickiej – szczegóły na stronie internetowej oraz ulotkach przy wyjściu.
 12. Koło Misyjne naszej parafii zaprasza do włączenia się w czasie Wielkiego Postu do akcji zbiórki nasion warzyw, które przesłane zostaną potrzebującym w Afryce. Spis preferowanych nasion warzyw znajduje się na plakatach i ulotkach. Nasiona w oryginalnych opakowaniach można składać przez cały Wielki Post do wyznaczonych pojemników w naszym kościele.
 13. W związku z sytuacją w Ukrainie Zakon Maltański organizuje PILNĄ ZBIÓRKĘ przedmiotów takich jak: koce, nowa pościel, czekolada, środki opatrunkowe jałowe; opaski elastyczne, kompresy, plastry. Można je składać na probostwie do poniedziałku 28 lutego wieczorem – transport planowany jest na wtorek. Szczegóły na stronie internetowej i w gablotce.