6 marca 2022

proboszcz

5 marca 2022
 1. Dziękujemy za ofiary składane dziś ofiary będące jałmużną postną dla potrzebujących. Dziękujemy także za wsparcie uchodźców – w środę popielcową zebrano na ten cel kwotę 34 600 zł. Ofiary na ten cel można składać nadal do skrzynki przy zakrystii.
 2. Przy chrzcielnicy jest wystawiona Księga Trzeźwości, do której będzie można wpisywać swoje wielkopostne postanowienia.
 3. W najbliższy poniedziałek 7 marca zapraszamy do udziału w wieczornej Mszy Świętej w intencji zakończenia wojny na Ukrainie. Po Eucharystii Wspólnota JPII poprowadzi nabożeństwo, w którym za wstawiennictwem św. Jana Pawła II modlić będziemy się o pokój w Ukrainie i na całym świecie.
 4. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w środę o 19:00 w salkach.
 5. Także w środę po Mszy wieczornej spotkanie wspólnoty Oazy Dorosłych.
 6. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o 8:00.
 7. W następną niedzielę kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii. Po Mszach zbiórka na Fundusz Misyjny „Ad gentes”.
 8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwa wielkopostnych:
  • droga krzyżowa dla dzieci w piątki o 16:30 w dolnym kościele;
  • droga krzyżowa dla dorosłych w piątki o 17:15 w górnym kościele;
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 16:45.
 9. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego w którym m.in. teksty o aktualnej sytuacja w Ukrainie oraz pierwszy z cyklu wielkopostnych rozważań. Dołączona jest także kolejna płyta serii Biblia Audio.
 10. Koło Misyjne naszej parafii zaprasza do włączenia się w czasie Wielkiego Postu do akcji zbiórki nasion warzyw, które przesłane zostaną potrzebującym w Afryce. Spis preferowanych nasion warzyw znajduje się na plakatach i ulotkach. Nasiona w oryginalnych opakowaniach można składać przez cały Wielki Post do wyznaczonych pojemników w naszym kościele.
 11. Caritas rozpoczyna akcję pomocy „Paczka dla Ukrainy” >>> ZOBACZ