17 kwietnia 2022

proboszcz

16 kwietnia 2022
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia Triduum Paschalnego: służbie liturgicznej, kościelnej, lektorom i kantorom, osobom sprzątającym kościół, pani dekoratorce i wsparciu technicznemu, chórowi „Canticum Novum” i orkiestrze, pocztom sztandarowym.
 2. Zapraszamy na Nieszpory Wielkanocne na godzinę 17:00.
 3. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy niedzielny, nieszpory świąteczne o 17:00.
 4. We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 5. Trwamy w czasie nowenny przed Niedziela Bożego Miłosierdzia. Modlitwa Koronką dziś i jutro o 16:30, od wtorku – po Mszy o godzinie 7:00.
 6. Legion Maryi zaprasza na modlitwę różańcową w intencji pokoju w środę o 12:00.
 7. W tym tygodniu spotkania dla kandydatów do bierzmowania:
  • dla klas siódmych w czwartek o 18:00 zmiana godziny na 18:45 w dolnym kościele
  • dla klas ósmych w piątek o 18:45 w dolnym kościele. Kandydatów z klas ósmych prosimy o przygotowanie imienia Patrona oraz danych świadka bierzmowania.
 8. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o godzinie 8:00.
 9. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. W Poniedziałek Wielkanocy kolekta na Wydział Teologiczny UŚ i KUL. W następną niedzielę kolekta na działalność Caritas naszej archidiecezji.
 10. Przypominamy o parafialnym wysłuchaniu w ramach Synodu. Odbędzie się ono w sobotę 23 kwietnia o 19:00 w dolnym kościele. Więcej informacji na ten temat TUTAJ.
 11. Zachęcamy do lektury nowego numeru parafialnego czasopisma Dobra Nowina, w którym m.in. relacje z wydarzeń ostatnich tygodni.
 12. Planowana jest pielgrzymka autokarowa do Włoch na przełomie lipca i sierpnia – więcej informacji TUTAJ