24 kwietnia 2022

proboszcz

23 kwietnia 2022
 1. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na działalność Caritas naszej archidiecezji. Przypominamy, że Caritas można także wesprzeć przekazując 1% podatku – informacje w tej sprawie na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 2. Po Mszach Koło Misyjne przeprowadza zbiórkę na wsparcie rozbudowy szkoły prowadzonej przez Siostry Boromeuszki w Zambii.
 3. W poniedziałek 25 kwietnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. W poniedziałek po Mszy wieczornej modlitwa w intencji pokoju za wstawiennictwem  św. Jana Pawła II.
 5. Legion Maryi zaprasza na modlitwę różańcową w intencji pokoju w środę o 12:00.
 6. Spotkanie wspólnoty Oazy Dorosłych w środę po Mszy wieczornej.
 7. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o godzinie 8:00.
 8. W następną niedzielę rozpocznie się miesiąc maj, w którym tradycyjne nabożeństwa majowe, na które zapraszamy w niedziele o 17:00, a w tygodniu o 17:30. Przedstawicieli grup i wspólnot parafialnych prosimy o podjęcie prowadzenia tych nabożeństw – zapisy i materiały w zakrystii.
 9. W następną niedzielę kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
 10. Zachęcamy do lektury nowego numeru parafialnego czasopisma Dobra Nowina, w którym m.in. relacje z wydarzeń ostatnich tygodni. Jest także nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym m.in. rozmowa z abp. Grzegorzem Rysiem o Bożym Miłosierdziu.
 11. W sobotę 4 czerwca organizowana będzie parafialna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. W programie Msza w sanktuarium w kalwarii oraz Droga Krzyżowa na kalwaryjskich dróżkach. Informacje i zgłoszenia od 2 maja przez stronę internetową parafii. Zachęcamy do udziału.