15 maja 2022

proboszcz

14 maja 2022
 1. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na inwestycje naszej parafii – planowany remont schodów.
 2. Trwa miesiąc maj – na tradycyjne nabożeństwa majowe zapraszamy dziś o 17:00, a od wtorku o 17:30. Przedstawicieli grup i wspólnot parafialnych prosimy o podjęcie prowadzenia tych nabożeństw – zapisy i materiały w zakrystii.
 3. W poniedziałek młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania podczas Mszy świętych: o 16:00 – uczniowie SP13 i ZSS oraz o 18:00 uczniowie SP 4 i 17. W związku z tym nie będzie spowiedzi i adoracji od 17:00 oraz nabożeństwa majowego.
 4. Legion Maryi zaprasza na modlitwę różańcową w intencji pokoju w środę o 12:00.
 5. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o godzinie 8:00.
 6. Zmiana terminu spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas VII – będzie ono w piątek 20 maja po Mszy wieczornej.
 7. W sobotę dzieci ze Szkół Podstawowych nr 4 i  17 przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej podczas Mszy o 9:00 i 12:00.
 8. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, w którym m.in. tekst o Karolu de Foucauld, który dziś właśnie został ogłoszony świętym.
 9. W następną niedzielę kolekta na potrzeby archidiecezji.
 10. W sobotę 4 czerwca organizowana będzie parafialna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy dziś po każdej Mszy świętej, a tygodniu po Mszach o 8:00 i 18:00 oraz przed majowym.
 11. W kancelarii zgłaszać swój udział w pielgrzymce męskiej do Piekar Śląskich 29 maja – koszt przejazdu 30 zł.
 12. Rozpoczynają się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej – kandydatów można zgłaszać do 31 maja w kancelarii. Kandydatem może być osoba wierząca i praktykująca, ciesząca się nienaganną opinią. Szczegóły wyborów oraz formularz zgłoszenia kandydata znaleźć można na stronie internetowej parafii.
 13. Osoby chętne do przygotowania ołtarzy na tegoroczną uroczystość Bożego Ciała prosimy o kontakt. Trasa procesji w tym roku z Osiedla Powstańców Śląskich przez Osiedle Księcia Władysława i ulicę Boryńską do kościoła.