22 maja 2022

proboszcz

22 maja 2022
 1. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na potrzeby archidiecezji.
 2. Trwa miesiąc maj – na tradycyjne nabożeństwa majowe zapraszamy dziś o 17:00, a od czwartku o 17:30.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe. Zapraszamy na nabożeństwa z prośbą o urodzaje, które odbędą się przy krzyżu misyjnym o 17:30. W te dni nie będzie adoracji oraz nabożeństw majowych.
 4. W poniedziałek po Mszy wieczornej nabożeństwo w intencji pokoju przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
 5. Legion Maryi zaprasza na modlitwę różańcową w intencji pokoju w środę o 12:00.
 6. Od piątku rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego – modlitwy będą włączone w nabożeństwa majowe.
 7. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o godzinie 8:00.
 8. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego.
 9. W następną niedzielę kolekta na potrzeby parafii.
 10. Zapisy na parafialną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej dziś po każdej Mszy świętej, a w tygodniu  TYLKO do środy 25 maja po Mszach o 8:00 i 18:00 oraz przed majowym. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
 11. W kancelarii zgłaszać swój udział w pielgrzymce męskiej do Piekar Śląskich 29 maja – koszt przejazdu 30 zł.
 12. Kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej można zgłaszać do 31 maja w kancelarii. Kandydatem może być osoba wierząca i praktykująca, ciesząca się nienaganną opinią. Szczegóły wyborów oraz formularz zgłoszenia kandydata znaleźć można na stronie internetowej parafii.
 13. Osoby chętne do przygotowania ołtarzy na tegoroczną uroczystość Bożego Ciała prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Trasa procesji w tym roku z Osiedla Powstańców Śląskich przez Osiedle Księcia Władysława i ulicę Boryńską do kościoła.
 14. W ostatnich dniach w naszej parafii miały miejsce celebracje Sakramentów: do I Komunii przystąpiło łącznie 170 dzieci, w tym sześcioro do Wczesnej Komunii. Sakrament Bierzmowania przyjęło 231 osób.
 15. Powstała inicjatywa wpisania żorskiego Święta Ogniowego na listę niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Spotkanie informacyjne w tej sprawie odbędzie się w środę 25 maja o 17:30 w Muzeum Miejskim w Żorach. Depozytariuszem Święta Ogniowego jest Parafia świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Więcej informacji na plakacie i stronie internetowej.