29 maja 2022

proboszcz

29 maja 2022
 1. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na potrzeby parafii.
 2. Na ostatnie już nabożeństwa majowe zapraszamy dziś o 17:00, a do wtorku o 17:30.
 3. Trwamy w modlitwie Nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego – modlitwy będą włączone w nabożeństwa majowe, a od środy o 17:45.
 4. W poniedziałek po Mszy wieczornej nabożeństwo w intencji pokoju przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
 5. Także w poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Koła Misyjnego w kawiarence.
 6. Legion Maryi zaprasza na modlitwę różańcową w intencji pokoju w środę o 12:00.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach w czwartek i piątek o godz. 7:30 – sobotnie nabożeństwo zostanie włączone w nasze pielgrzymowanie do Kalwarii. Dodatkowa okazja do spowiedzi w czwartek od 19:00 do 20:00.
 8. Z racji pielgrzymki do Kalwarii odwiedziny chorych i starszych Parafian odbędą się w sobotę 11 czerwca.
 9. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o godzinie 8:00.
 10. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego w którym m.in. teksty o znaczeniu wniebowstąpienia Pana Jezusa. Jest także Mały Gość Niedzielny.
 11. W następną niedzielę kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.
 12. Także w następną niedzielę po Mszy o11:30 będziemy błogosławić rowery dzieciom, prosząc o bezpieczeństwo w czasie ich używania.
 13. Kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej można zgłaszać wtorku do 31 maja w kancelarii. Kandydatem może być osoba wierząca i praktykująca, ciesząca się nienaganną opinią. Szczegóły wyborów oraz formularz zgłoszenia kandydata znaleźć można na stronie internetowej parafii.
 14. 16 czerwca obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesji w tym roku przejdzie z Osiedla Powstańców Śląskich przez Osiedle Księcia Władysława i ulicę Boryńską do kościoła. Osoby chętne do przygotowania ołtarzy zapraszamy na spotkanie w piątek 3 czerwca po Mszy wieczornej.