12 czerwca 2022

proboszcz

12 czerwca 2022
 1. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 2. W poniedziałek 13 czerwca, czwartek 16 czerwca i piątek 17 czerwca kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. W poniedziałek 13-ty dzień miesiąca – na Mszę w intencji czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy na godzinę 18:00, po Mszy – Różaniec Fatimski z procesją.
 4. Legion Maryi zaprasza na modlitwę różańcową w intencji pokoju w środę o 12:00.
 5. W najbliższy czwartek 16 czerwca obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała. Świętowanie rozpoczniemy Mszą świętą przy przychodni Elmed o godzinie 8:00, po której w procesji przejdziemy z Osiedla Powstańców Śląskich przez Osiedle Księcia Władysława i ulicę Boryńską do kościoła. Zapraszamy do udziału wszystkich Parafian. Dzieci pierwszokomunijne zachęcamy do przyjścia w strojach komunijnych i sypania kwiatów. Zachęcamy do udekorowania okien przy trasie procesji.
 6. W Boże Ciało nie będzie w kościele Mszy o 7:30 i 9:30; Msze o 11:30, 17:30 i 19:00 zgodnie z planem.
 7. Od piątku, przez czas dawnej oktawy Bożego Ciała, odbywać się będą Nabożeństwa Eucharystyczne z procesją dookoła kościoła o godzinie 17:30. Ponownie zachęcamy wszystkich do udziału, także dzieci pierwszokomunijne.
 8. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o godzinie 8:00.
 9. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego w którym m.in. rozmowa na temat aktualnej sytuacji chrześcijaństwa w Europie. Jest także kolejny numer z serii GośćExtra poświęcony Eucharystii – cena 12 zł.
 10. W następną niedzielę kolekta na inwestycje parafialne – planowany remont schodów.
 11. W następną niedzielę, ostatnią przed wakacjami, przez wstawiennictwo św. Krzysztofa polecać będziemy kierowców i błogosławić pojazdy. Zebrane przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na fundusz misyjny MIVA, zaopatrujący misjonarzy w środki transportu.
 12. Zgodnie z zapowiedzią młodzież oazowa prosi o wsparcie wyjazdu na rekolekcje wakacyjne, oferując przy wyjściu zadanie biblijne na czas wakacji.
 13. Dziś odbywają się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Każdy pełnoletni parafianin może oddać jeden głos. Głosowanie odbywa się poprzez wrzucenie do urny wyborczej jednego głosu ze wskazanym jednym wybranym przedstawicielem – karty do głosowania oraz urny przy wyjściu z kościoła.