19 czerwca 2022

proboszcz

18 czerwca 2022
 1. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na inwestycje parafialne – planowany remont schodów.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego obchodu Bożego Ciała, angażując się w przygotowanie ołtarzy, udekorowanie trasy i udział w procesji.
 3. Zapraszamy na Nabożeństwa Eucharystyczne z procesją dookoła kościoła dziś o 17:00 oraz do czwartku o 17:30. Szczególnie zachęcamy do udziału dzieci pierwszokomunijne.
 4. Od poniedziałku 20 czerwca w godzinach pracy kancelarii można zapisać się na pielgrzymkę do Lichenia i Kalisza. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 23‑25 września. Więcej informacji na stronie internetowej oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 5. W poniedziałek po Mszy wieczornej nabożeństwo w intencji pokoju przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
 6. Legion Maryi zaprasza na modlitwę różańcową w intencji pokoju w środę o 12:00.
 7. W czwartek o godzinie 18:00 Msza na zakończenie roku szkolnego – zachęcamy do udziału wszystkich nauczycieli i uczniów.
 8. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o godzinie 8:00.
 9. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego w którym m.in. o sytuacji uchodźców wojennych z Ukrainy w Polsce oraz o powrocie Górnego Śląska do Polski przed stu laty. Jest także wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego z dodatkiem.
 10. W następną niedzielę kolekta na budowę kościoła w Katowicach – Podlesiu.
 11. Młodzież oazowa prosi o wsparcie wyjazdu na rekolekcje wakacyjne, oferując przy wyjściu zadanie biblijne na czas wakacji.