18 września 2022

proboszcz

17 września 2022
 1. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na inwestycje parafialne.
 2. Grupa Pokolenie JPII zaprasza na modlitwę o pokój przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w poniedziałek po Mszy wieczornej.
 3. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych we wtorek o 19:00.
 4. Legion Maryi zaprasza na modlitwę różańcową o pokój w środę w południe do górnego kościoła.
 5. Katecheza dla 6-latków przygotowująca do wczesnej Komunii świętej odbędzie się w środę o 16:30.
 6. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o godzinie 8.00.
 7. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, w którym m.in. teksty o zmarłej królowej Elżbiecie II oraz wywiad z prefektem Dykasterii Nauki Wiary. Jest także kolejna płyta z serii BibliaAudio.
 8. W następną niedzielę kolekta na bieżące potrzeby parafii.
 9. W kancelarii można zgłaszać intencje za żyjących (jubileusze, rocznice urodzin) na rok 2023. Zachęcamy, by dla tych intencji wybierać Msze niedzielne, pozostawiając terminy w tygodniu dla intencji za zmarłych. Msze za zmarłych będzie można zgłaszać od 3 października.
 10. Poszukujemy wolontariuszy do posługi w Zespole Charytatywnym – do pomocy w przygotowaniu i wydawaniu darów dla potrzebujących. Więcej informacji i zgłoszenia tutaj. Spotkanie w najbliższy wtorek o 16:00 w kawiarence U Stasia.
 11. Uczniowie klas VII, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, proszeni są o zgłoszenie poprzez formularz. Zgłoszenie będą przyjmowanie do 30 września.
 12. W następną niedzielę gościć będziemy Ojców Karmelitów – misjonarzy pracujących w Burundi w Afryce. Ich misyjną działalność będzie można wesprzeć po każdej Mszy na przygotowanym przez nich kiermaszu.