25 września 2022

proboszcz

24 września 2022

Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie dwóch ojców Pawłów, Karmelitów – misjonarzy pracujących w Burundi w Afryce. Ich misyjną działalność będzie można wesprzeć po każdej Mszy na przygotowanym przez nich kiermaszu.

 1. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na bieżące potrzeby parafii.
 2. Modlitwy w intencji pokoju:
  • w poniedziałek po Mszy wieczornej – zaprasza grupa Pokolenie JPII;
  • w środę o 12:00 w górnym kościele – zaprasza Legion Maryi.
 3. Spotkanie Koła Misyjnego w poniedziałek po Mszy wieczornej.
 4. Katecheza dla dorosłych we wtorek o 19:00 w salce nr 3. Wznowimy, przerwane przez pandemię, omawianie II części Katechizmu Kościoła Katolickiego.
 5. Legion Maryi zaprasza w środę o godzinie 15:00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast – na terenie naszej parafii przy krzyżu misyjnym oraz przy krzyżu na ul. Boryńskiej.
 6. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o godzinie 8.00.
 7. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca – zapraszamy na nabożeństwo o godzinie 7:30. W tym dniu także odwiedziny chorych i starszych parafian. Zgłoszenia do czwartku w kancelarii.
 8. Także w sobotę rozpoczyna się miesiąca październik. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy w niedziele o 16:45, a w tygodniu o 17:15. Grupy, wspólnoty czy osoby gotowe poprowadzić te nabożeństwa prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. Przy okazji wyjaśniamy, że nabożeństwa wyrażają pobożność ludową i mogą, a nawet powinny, być prowadzone przez wiernych świeckich, zwłaszcza, że w tym czasie księża mogą sprawować sakrament pokuty i pojednania, w której to posłudze świeccy nie mogą ich zastąpić.
 9. W następną niedzielę kolekta na bieżące potrzeby Seminarium Duchownego.
 10. Także w następną niedzielę będzie można wesprzeć wspólnotę Dzieci Maryi poprzez zakup wykonanych przez nie różańców.
 11. Zachęcamy do lektury nowego numeru parafialnego czasopisma Dobra Nowina, w którym m.in. relacje z wakacyjnych pielgrzymek parafialnych i innych wydarzeń ostatnich tygodni. Jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego z różańcową opaską oraz – oczywiście – Gość Niedzielny.
 12. W kancelarii można zgłaszać intencje za żyjących (jubileusze, rocznice urodzin) na rok 2023. Zachęcamy, by dla tych intencji wybierać Msze niedzielne, pozostawiając terminy w tygodniu dla intencji za zmarłych, które będzie można zgłaszać od 3 października.
 13. Uczniowie klas VII, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, proszeni są o zgłoszenie poprzez formularz. Zgłoszenie będą przyjmowanie do 30 września.