2 października 2022

proboszcz

1 października 2022
 1. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na potrzeby Seminarium Duchownego. Przypominamy, że przy wyjściu z kościoła można wesprzeć wspólnotę Dzieci Maryi poprzez zakup wykonanych przez nie różańców.
 2. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych we wtorek o 19:00.
 3. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy w niedziele o 16:45, a w tygodniu o 17:15. Grupy, wspólnoty czy osoby gotowe poprowadzić te nabożeństwa prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach o godz. 7:30. Dodatkowa okazja do spowiedzi w czwartek od 19:00 do 20:00.
 5. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o godzinie 8.00.
 6. W piątek wspomnienie NMP Różańcowej – dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, podczas którego zostaną pobłogosławione różańce.
 7. W następną niedzielę kolekta na bieżące potrzeby parafii.
 8. Zachęcamy do lektury nowego numeru parafialnego czasopisma Dobra Nowina, w którym m.in. relacje z wakacyjnych pielgrzymek parafialnych i innych wydarzeń ostatnich tygodni. Jest także nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego z różańcową opaską.
 9. Od poniedziałku 3 października w godzinach pracy kancelarii można zgłaszać intencje za zmarłych na rok 2023.
 10. Planowana jest w dniach 22 – 29 lipca 2023 pielgrzymka do sanktuariów Austrii i Bałkanów – szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii. Zapisy od 17 października.
 11. Akcje pomocowe w najbliższym czasie:
  • za tydzień po Mszach zbiórka na wsparcie zakupu najdroższego leku na świecie dla 8 miesięcznego Mikołaja z Wodzisławia Śląskiego
  • coroczna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego jako wsparcie dla misji – od 10 października
  • 16 października Grupa Pokolenie JPII organizuje zbiórkę nawilżonych chusteczek dla żorskiego Hospicjum oraz – jak co roku – sprzedaż wadowickich kremówek
  • od 23 października Koło Misyjne organizuje zbiórkę środków opatrunkowych dla misji prowadzonych przez ojców werbistów