9 października 2022

proboszcz

8 października 2022
 1. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na bieżące potrzeby parafii. Przypominamy, że przy wyjściu z kościoła można wesprzeć leczenie 8‑miesięcznego Mikołaja z Wodzisławia Śląskiego. >> zobacz więcej<<
 2. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy w niedziele o 16:45, a w tygodniu – poza czwartkiem – o 17:15. Grupy, wspólnoty czy osoby gotowe poprowadzić te nabożeństwa prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
 3. Od poniedziałku intencje na rok 2023 można zgłaszać osobiście w godzinach pracy kancelarii oraz poprzez stronę internetową parafii.
 4. Także od poniedziałku rusza coroczna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego jako wsparcie dla misji – sprzęt można składać w garażu przy probostwie codziennie między 7:00 a 17:00.
 5. Katecheza dla dorosłych we wtorek po Mszy wieczornej w salce nr 3.
 6. Spotkanie formacyjne grupy Mężczyzn św. Józefa w środę po Mszy wieczornej.
 7. W czwartek przypada 13ty dzień miesiąca – na Msze w intencji czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy na 18:00. Po Mszy Różaniec Fatimski z procesją.
 8. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o godzinie 8.00.
 9. Wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów i ich rodziny zapraszamy na Mszę w ich intencji w piątek 14 października o 18:00.
 10. W sobotę podczas Mszy o 8:00 członkowie wspólnoty Żywego Różańca będą mogli odnowić, a włączający się w tę wspólnotę złożyć swoje przyrzeczenia.
 11. W następną niedzielę kolekta na inwestycje parafialne. Grupa Pokolenie JPII organizuje – jak co roku – sprzedaż wadowickich kremówek w cenie minimalnej 15 złotych – dochód przeznaczony będzie na organizację tegorocznych rorat dla dzieci. Przypominamy też o zbiórce nawilżonych chusteczek dla żorskiego Hospicjum.
 12. Zachęcamy do lektury nowego numeru parafialnego czasopisma Dobra Nowina, w którym m.in. relacje z wakacyjnych pielgrzymek parafialnych i innych wydarzeń ostatnich tygodni. Jest także nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego z różańcową opaską.
 13. Planowana jest w dniach 22 – 29 lipca 2023 pielgrzymka do sanktuariów Austrii i Bałkanów – szczegółowe informacje >>tutaj<<. Zapisy od 17 października.