23 października 2022

proboszcz

22 października 2022
  1. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na dzieła misyjne Kościoła. Przypominamy, że misjonarzy można także wesprzeć darem materialnym. ofiarując środki opatrunkowe, które można składać do końca października do przygotowanych kartonów.
  2. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy w niedziele o 16:45, a w tygodniu o 17:15.
  3. Katecheza dla dorosłych we wtorek po Mszy wieczornej w salce nr 3 – tematem katechez są sakramenty.
  4. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o godzinie 8.00.
  5. W następną niedzielę kolekta na renowację krypty katedry.
  6. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego.
  7. Do skrzynki przy zakrystii można składać wypominki za zmarłych.
  8. Parafia św. Filipa i Jakuba wraz ze Stowarzyszeniem EXUDUS zaprasza 30 października na 18:15 na czuwanie z pieśniami Maryjnymi. Podczas czuwania będzie przeprowadzona zbiórka na remont i wyposażenie miejsca wsparcia dla osób bezdomnych.


Apel Komendanta Miejskiego Policji:

Wiele się mówi o oszustwach na szkodę seniorów popełnianych metodą na córkę, wnuczkę, policjanta, bankowca, czy metodą na tzw. „BLIK”, lecz nadal oszustom udaje się zdobyć zaufanie i nieraz skraść oszczędności całego naszego życia. Wielokrotnie oszuści podają się za policjantów, prokuratorów, bądź inne osoby, które mogą zadecydować o losie naszych najbliższych. Przypominamy, iż ani Policja, ani inne służby nie kontaktują się telefonicznie, aby zaangażować nasze pieniądze do akcji, ani nie oczekują ich w zamian za anulowanie kary za czyjeś przewinienie. Nie pozwólmy wykorzystywać się oszustom.


Informacja Urzędu Miasta:

Prowadzone jest rozeznanie ilości gospodarstw chętnych do zakupu węgla, który byłby sprzedawany przez Miasto Żory. Prosimy mieszkańców, którzy uzyskali dodatek węglowy i są zainteresowani zakupem węgla od Miasta o zgłoszenie się do wtorku 25 października: telefonicznie, osobiście lub poprzez stronę internetową Miasta Żory. Więcej informacji