30 października 2022

proboszcz

30 października 2022
 1. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na renowację krypty katedry.
 2. Na ostatnie już nabożeństwa różańcowe zapraszamy dziś o 16:45 i w poniedziałek o 17:15.
 3. W poniedziałek i wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. We wtorek uroczystość Wszystkich Świętych – jest to święto nakazane. Porządek Mszy św. w naszej parafii jak w niedzielę, z wyjątkiem Mszy o 17:30.
 5. O godzinie 11:00 przy krzyżu misyjnym przed kościołem spotkanie dla dzieci, które zachęcamy do przyniesienia wizerunku swojego Świętego Patrona lub ulubionego Świętego – Marszem Wszystkich Świętych rozpoczniemy Mszę o 11:30.
 6. W świąteczne popołudnie zachęcamy do udziału w modlitwach, które rozpoczną się o 15:00 w kaplicy Cmentarza Komunalnego: Nieszpory, po nich procesja z modlitwami za zmarłych, a następnie Msza św. w intencji zmarłych Parafian.
 7. W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Msze święte jak w tygodniu.
 8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach o godz. 7:30.
 9. Odwiedziny chorych i starszych Parafian w sobotę od godziny 9:00. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku w kancelarii.
 10. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o godzinie 8.00.
 11. Młodzież oazowa zaprasza piątek na 19:00 do dolnego kościoła na modlitwę uwielbienia ze Świętymi.
 12. W następną niedzielę kolekta na budowę nowego kościoła w Katowicach – Podlesiu oraz zbiórka na Fundusz Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 13. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego.
 14. Wypominki za zmarłych można składać do środy do skrzynki przy zakrystii, a także 1 listopada przy kaplicy na Cmentarzu Komunalnym. W intencji zmarłych zalecanych będziemy się modlić od 2 do 8 listopada o 17:30.
 15. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej poszukuje osoby chętne do podjęcia funkcji rodziny zastępczej dla dzieci pozbawionych z różnych przyczyn opieki rodziców biologicznych. Więcej informacji na stronie internetowej Ośrodka