6 listopada 2022

proboszcz

6 listopada 2022

Gościmy w naszej parafii ks. Pawła Ścibora – wikarego parafii w Katowicach – Polesiu, który wygłosi homilię. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na budowę nowego kościoła.

 1. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na budowę nowego kościoła w Katowicach – Podlesiu. Przy wyjściu można ofiarą wspomóc Fundusz Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy w miesiącu październiku podjęli prowadzenie Nabożeństw Różańcowych.
 3. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych we wtorek o 19:00.
 4. Spotkanie formacyjne Oazy Dorosłych w środę po Mszy wieczornej.
 5. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy wyjątkowo w czwartek po Mszy o godzinie 8.00.
 6. Na mocy dyspensy udzielonej przez Arcybiskupa Katowickiego z racji Święta Niepodległości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Legion Maryi zapraszaw piątek po Mszy o 8:00 na modlitwę różańcowąintencji naszej Ojczyzny.
 8. Młodzież Oazowa pragnie osłodzić następną niedzielę rogalami św. Marcina – będzie je można nabyć w sobotę wieczorem oraz w niedzielę po Mszach świętych. Dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie udziału w rekolekcjach.
 9. W następną niedzielę kolekta na potrzeby archidiecezji. Będzie można także wspomóc dzieła misyjne Oblatów Maryi Niepokalanej poprzez zakup kalendarza misyjnego.
 10. W następną niedzielę przypada 13-ty dzień miesiąca. Na Różaniec Fatimski zapraszamy na godz. 16:45, o 17:30 Msza w intencji czcicieli Matki Bożej Fatimskiej.
 11. Ukazał się nowy numer parafialnego czasopisma Dobra Nowina, w którym m.in. relacje z wydarzeń ostatnich tygodni oraz plan odwiedzin duszpasterskich. Zachęcamy także do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego.
 12. Caritas rozpoczyna od poniedziałku zbiórkę darów dla potrzebujących (długoterminowych artykułów spożywczych oraz środków czystości). Dary można składać w Kancelarii w godzinach otwarcia oraz we wtorki od 14:00 do 17:00 w salce nr 10. Zbiórka potrwa do 10 grudnia.