13 listopada 2022

proboszcz

12 listopada 2022

Gościmy w naszej parafii ojca Janusza – misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, który wygłosi homilię. Działalność misyjną Ojców Oblatów można wesprzeć przez zakup kalendarza misyjnego.

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby archidiecezji. Przy wyjściu z kościoła można wspomóc dzieła misyjne Oblatów Maryi Niepokalanej poprzez zakup kalendarza misyjnego.
 2. Młodzież Oazowa pragnie osłodzić tę niedzielę rogalami św. Marcina – można je nabyć przed kościołem po Mszach świętych w cenie 18 zł za 4 sztuki. Dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie udziału w rekolekcjach.
 3. Dziś o 16:45 Różaniec Fatimski, a o 17:30 Msza w intencji czcicieli Matki Bożej Fatimskiej.
 4. Grupa Pokolenie JPII zaprasza w poniedziałek po Mszy wieczornej na modlitwę w intencji pokoju przez orędownictwo św. Jana Pawła II.
 5. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania:
  • w czwartek o 18:45 dla pierwszego roku przygotowań
  • w piątek o 18:45 dla drugiego roku przygotowań
  • Spotkania odbywają się w dolnym kościele i trwają nie dłużej niż do 20:30.
 6. Legion Maryi zaprasza w czwartek po Mszy o 8:00 na modlitwę różańcowąintencji pokoju.
 7. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o godzinie 8.00.
 8. W następną niedzielę kolekta na inwestycje parafialne.
 9. Zachęcamy także do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego z dołączoną ostatnią płytą z serii BibliaAudio.
 10. Trwa zbiórka darów dla potrzebujących (długoterminowych artykułów spożywczych oraz środków czystości). Dary można składać w Kancelarii w godzinach otwarcia oraz we wtorki od 14:00 do 17:00 w salce nr 10. Zbiórka potrwa do 10 grudnia.
 11. Odwiedziny duszpasterskie są zaplanowane od 26 listopada do 1 lutego, z przerwami na okres świąteczny, Nowy Rok i ferie zimowe. Zgodnie z zapowiedzią, w związku z mniejszą ilością księży posługujących w parafii, odwiedziny odbywać się będą w cyklu dwuletnim. W tym roku plan obejmuje Osiedle Pawlikowskiego i Osiedle Powstańców Śląskich. Nie będzie także kolędy dodatkowej. Więcej informacji oraz plan odwiedzin znaleźć można w gablotkach, na stronie internetowej parafii i w czasopiśmie Dobra Nowina.