20 listopada 2022

proboszcz

20 listopada 2022
 1. Dziękujemy za ofiary złożone na inwestycje parafialne. Wspólnota Oazy młodzieżowej dziękuje za wsparcie w kwocie 1750 złotych poprzez zakup rogali.
 2. Grupa Pokolenie JPII zaprasza w poniedziałek po Mszy wieczornej na modlitwę w intencji pokoju przez orędownictwo św. Jana Pawła II.
 3. W środę po Mszy wieczornej spotkania: wspólnoty Oazy Dorosłych oraz Grupy Mężczyźni św. Józefa.
 4. Legion Maryi zapraszaw czwartek po Mszy o 8:00 na modlitwę różańcowąintencji pokoju.
 5. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o godzinie 8.00.
 6. W następną niedzielę kolekta na bieżące potrzeby parafii oraz zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 7. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, w którym m.in. tekst o tym, co znaczy królowanie Jezusa. Jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.
 8. Trwa zbiórka darów dla potrzebujących (długoterminowych artykułów spożywczych oraz środków czystości). Dary można składać w kancelarii w godzinach otwarcia oraz we wtorki od 14:00 do 17:00 w salce nr 10. Zbiórka potrwa do 10 grudnia.
 9. Odwiedziny duszpasterskie rozpoczniemy w najbliższą sobotę 26 listopada. Informacje oraz plan odwiedzin znaleźć można w gablotkach, na stronie internetowej parafii i w czasopiśmie Dobra Nowina.
 10. W następną niedzielę obchodzić będziemy pierwszą rocznicę poświęcenia naszego kościoła – z tej okazji Msza w intencji Parafian o godzinie 11:30.
 11. Także za tydzień – z okazji wspomnienie św. Katarzyny – Msza w intencji kolejarzy, emerytów kolejarskich i ich rodzin o godzinie 9:30.
 12. W następną niedzielę o 18:00 w kościele w Kleszczowie odbędzie się koncert pieśni adwentowych – szczegóły na plakacie.
 13. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na przyjście Pana Jezusa:
  • pomocą w jego przeżywaniu mogą być zdrapki adwentowe, które młodzież oazowa – za dowolną ofiarę – będzie rozprowadzać po Mszach świętych w następną niedzielę;
  • dzieci i dorosłych zapraszamy do udziału w Mszach roratnich, które w czasie Adwentu odprawiane będą od poniedziałku do piątku o 6:30 – pierwsza w poniedziałek 28 listopada; po roratach – dla dzieci śniadanie w salce nr 1.